košarka; top 16 eurokup

Košarkaši Cedevite u Europi nastavili po starom; šest utakmica, šest poraza...

06.02.2019 u 21:29

Košarkaši Cedevite drugu su godinu zaredom natjecanje u TOP 16 Eurokupa okončali bez pobjede, u susretu posljednjeg, 6. kola skupine H izgubili su u KC Dražen Petrović od ruskog Zenita 79:75

U susretu koji niti jednom sastavu nije rezultatski značio ništa Cedevita je bila bolja u prvom poluvremenu u kojem je stvorila prednost od 10 koševa primivši samo 29 koševa.

Nažalost, gosti su anulirali zaostatak serijom 13:1 početkom nastavka te je dvoboj bio neizvjestan do same završnice. Minutu prije kraja kod rezultata 72:75 Cobbs je promašio tricu za izjednačenje, u sljedećem je napadu Simonović bio precizan za goste i praktički riješio susret.

Toni Katić je s 15 koševa predvodio strijelce Cedevite, po 13 su dodali Andrija Stipanović i Jacob Pullen , dok je Jalen Reynolds ubacio 17 za Zenit.

• +4
takmica 8. kola skupine B Eurokupa košarkaša Cedevita - Arka Gdyna Izvor: Cropix / Autor: Srdjan Vrancic / CROPIX

Ni Cedevita niti Zenit, koji je natjecanje u skupini završio s omjerom 2-4, nisu izborili prolazak u četvrtfinale. Iz ove skupine dalje su prošli Uniks iz Kazana kao prvi i Morabanc Andorra kao druga, oba sastava su imala omjer 5-1, ali Uniks je bio bolji u međusobnim susretima.