KOL - URU 2:0

Kolumbija na krilima Jamesa prošla u četvrtfinale

28.06.2014 u 21:26

Drugi današnji par osmine finala čine još dvije južnoameričke reprezentacije, Kolumbija i Urugvaj. Prvo ime dvoboja svakao je bio James Rodriguez koji je zabio oba pogotka u pobjedi Kolumbije 2:0

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

URUGVAJ: Muslera, Godin, A. Pereira, Rodriguez, Forlan, Gimenez, M. Pereira, Arevalo Rios, Gonzalez, Cavani, Caceres.
KOLUMBIJA: Ospina, Zapata, Yepes, Sanchez, Armero, Aguilar, Teo, James, Cuadrado, Zuniga, Martinez.​

90'+3 KRAJ UTAKMICE
85' - Maracana je na nogama, James Rodriguez izlazi, a ulazi Ramos
84' - Cavanije prekrasan udarac, ali Ospina se bacio i zaustavio njegov udarac
80' - nova promjena u Kolumbiji - Guarin je ušao, Cuadrado izašao
79' - možda i najbolja prilika Urugvaja, pereira je došao pred Ospinu, ali pucao je ravno u kolumbijskog vratara
77' - zaiskrilo je na terenu, Urugvajcima se jako žuri, Kolumbijci pak odugovlače, pa ima i manjih okršaja
75' - Urugvajci kontroliraju igru na terenu, ali bez konretnijih prilika
68' - mijenjaju i Kolumbijci - Gutierrez izlazi, Mejia ulazi
67' - Urugvajci mijenjaju - ulazi Hernandez, izlazi Gonzalez
64' - prekrasan i jak udarac Rodrigueza s 20-tak metara, a Ospina odlično reagira i spašava svoju momčad
63' - Cacerse je u zadnji čas izbio loptu ispred Zunige u korner
61' - Cuadrado u prodoru, ali Rios je čvrsto ušao u njega i napravio prekršaj
59' - trude se Urugvajci, ali osim pokušaja iz daljine nema veće opasnosti za Ospinu
56' - slobodnjak Kolumbije izveo je James, ali pogodio je živi zid
50'- GGGGOOOLLL - nova sjajna akcija Kolumbijaca, nakon koje su prevarili cijelu obranu Urugvaja a gol je na kraju zabio James
47' - Urugvajci su drugi dio otovorili udarcem iz kuta, ali posve bezopasnim po Ospinu
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45'+1 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA
43' - Cuadrado je imao priliku za bolji udaracm, no izveo ga je 'mlako' pa je Muslera lako uhvatio loptu
39' - lijep pokušaj Rodrigueza, ali i dobra parada Ospine
33' - Cavani ga je izveo, dobro, ali za malo neprecizno
32' - slobodnjak za Urugvaj, koji se napokon odlučio za češće napade..
31' - Cavani je ubacio s lijeve, Sanchez je dobro pratio loptu i u zadnji čas je izbio u korner
28' - GGGOOOLLL
- Jamesov prekrasan pogodak, primanje na prsa, volejčina i od prečke u mrežu
21' - James je izveo korner, Sanchez je pucao glavom, ali samo u urugvajske igrače
19' - duga lopta prema Cavaniju, no bila je malo prebrza
18' - Kolumbija ima loptu čak 71% u svom posjedu; ali konkretnih prilika nema
14' - Forlan se pri pokušaja udarca poskliznuo, pa je sve ispalo smiješno
12' - zanimljiv pokušaj Zunige, no Muslera uz manje poteškoće hvata loptu
10' - Rodriguez je izborio aut za Urugvaj, Pereira je ubacio - ali nikakve opasnosti za Kolumbiju nije bilo
7' - novi slobodnjak, s još veće daljine, no pri samom izvođenju netko od Kolumbijaca bio je u zaleđu
4' - Cuadrado je izborio slobodni udarac, bio je ubačaj na drugu vratnicu, ali Muslera boksa loptu van svog 16-erca
1' - počelo je u Rio de Janieru, sudac je Kuipers iz Nizozemske