SERIE A

Katastrofa Milana u Bergamu; Mario Pašalić strijelac i jedan od najboljih u rapsodiji Atalante

22.12.2019 u 14:35

U prvoj nedjeljnoj utakmici 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je u Bergamu razbila Milan 5:0

Atalanta je još jednom pokazala koliko je dobra i atraktivna momčad. Momčad iz Bergama ugostila je Milan koji je došao s nizom od četiri utakmice bez poraza (po dvije pobjede i remija) te ga razbila.

Posrnuli velikan koji već cijelo desetljeće luta dobio je petardu od svojeg domaćina.

• +5
Serie A, Atalanta - AC Milan Izvor: Profimedia / Autor: Andrea Staccioli / Insidefoto / ddp USA / Profimedia

U prvom dijelu zabio je Gomez na asistenciju najboljeg igrača susreta Iličića. Golijada je uslijedila u nastavku. U 61. pogodio je Pašalić na dodavanje Gosensa, dvije minute kasnije hrvatski reprezentativac bio je dodavač, a strijelac Iličić.

Iličić je bio precizan i u 72. na asistenciju Gomeza, a priču je zaključio Muriel u 83.

Koliko je Atalanta bila dominantna najbolje pokazuje podatak o ukupno 14 udaraca od kojih je 12 išlo u okvir Milanovih vrata, dok su gosti pucali svega triput i sva tri udarca su bila neprecizna.

U posljednjem susretu talijanskog nogometnog prvenstva u 2019. godini, Napoli je na gostovanju pobijedio Sassuolo sa 2:1 golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćin je poveo u 29. minuti golom Hameda Traorea, no gosti su u nastavku okrenuli rezultat. Izjednačio je Allan u 57. minuti, a Napoli je u 81. minuti stigao do vodstva, međutim pogodak Callejona je poništen nakon intrvencije VAR tehnologije uz velike proteste gostujućih igrača.

Bologna je protiv Leccea povela sa 3:0, a potom jedva spasila pobjedu primivši dva gola u zadnjih pet minuta utakmice.

Gosti su poveli golovima Riccarda Orsolinija (43, 66) i Roberta Soriana (56), no Lecce se nije predao i u posljednjih pet minuta zabio je dva gola, a strijelci su bili Babacar (85) i Diego Farias (90+1). Međutim, za više od toga nije bilo vremena.

U drugom susretu Parma i Brescija su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 72. minuti preko Marija Balotellija, no u sudačkoj nadoknadi je izjednačio Alberto Grassi (90+2).Večeras se još sastaju Sassuolo - Napoli.

Na ljestvici vode Inter i Juventus sa po 42 boda, Lazio ima 36, a Roma 35 bodova. Napoli je osmi sa 24 boda.