PREMIERSHIP

Katastrofa Arsenala na Emiratesu, Lovrenu debitantska pobjeda

17.08.2013 u 18:30

Nogometaši Arsenala katastrofalno su otvorili novu sezonu u engleskoj Premierligi. Momčad Arsenea Wengera na Emiratesu je s 3:1 poražena od Aston Ville

Prva je dva gola za Aston Villu zabio belgijski reprezentativac Christian Benteke. Prvog je zabio u 22. minuti glavom pospremivši odbijanac nakon što je Arsenalov vratar Wojciech Szczesny prethodno obranio njegov udarac s bijele točke, a drugi je zabio u 61. minuti ovoga puta uspješno realiziravši najstrožu kaznu. Dok je prvi kazneni udarac opravdano dosuđen nakon prekršaja Szczesnyja na Gabrielu Agbonlahoru, drugi je u najmanju ruku sumnjiv. U šesnaestercu je opet pao Agbonlahor, ali Laurent Koscielny mu je, pokazuje usporena snimka, čisto izbio loptu.

Spomenuti je francuski stoper u 67. minuti zaslužio drugi žuti karton i tako je isključen po čak četvrti put u 89. premierligaškom nastupu. Zanimljivo, 'topnici' su zaslužili crveni karton u otvarajućim utakmicama tri od posljednje četiri sezone, (Koscielny 2010. i 2013., te Gervinho 2011.) Unatoč igraču manje Arsenal je žestoko pritiskao gol Aston Ville i otvarao puno prostora u obrani, a jednu takvu priliku u Aston Villi su dočekali i iz kontranapada postigli konačnih 3:1. Strijelac je bio Antonio Luna na asistenciju Andreasa Weimanna.

Everton Nikice Jelavića sezonu je otvorio gostujućim 2:2 remijem kod Norwich Cityja, a hrvatski je napadač igrao do 81. minute. Seamus Coleman je asistirao za prvi (Ross Barkley), a zabio drugi gol Evertona, dok su za Norwich zabili Ricky van Wolfswinkel i Steven Whittaker.

Minimalne gostujuće 1:0 pobjede upisali su Fulham i Southampton. Fulham je slavio protiv Sunderlanda 1:0 golom Pajtima Kasamija, a Southampton protiv WBA-a golom Rickieja Lamberta iz jedanaesterca. Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Southampton u svom premierligaškom debiju po ovoljetnom transferu iz Lyona.

Kažimo i da su domaću 2:0 pobjedu upisali igrači West Hama nad novim prvoligašem Cardiffom. Golove za 'čekićare' na Upton Parku su zabili Joe Cole i Kevin Nolan.