NBA LIGA

Kakva večer Hrvata! Pogledajte kako su Bojan Bogdanović i Dario Šarić uništili svoje protivnike te odveli Utah i Phoenix do važnih pobjeda

01.04.2021 u 08:51

U NBA ligi je u srijedu odigrano deset utakmica, a sjajnu večer imao je najboljih hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović koji je bio jedan od najboljih u novoj pobjedi Utah Jazza

Košarkaši Utah Jazza slavili su sa 111:107 na gostovanju u Memphisu uz veliki doprinos Bojana Bogdanovića s 23 koša (šut iz igre 6-17), pet skokova i tri asistencije. Dan nakon što su imali nezgodu s avionom, koji je morao prislilno sletjeti, najbolji Hrvat u NBA ligi pokazao je da to na njemu nije ostavilo traga. Odigrao je majstorski! Bogdanović je pogodio tricu za 97-93 4:09 minuta prije kraja i pogodio sva četiri slobodna bacanja u prijelomnim trenucima.

Na svom nekadašnjem domaćem parketu odličan je bio Mike Conley koji je s 26 poena i sedam asistencija bio najbolji igrač Jazza. U momčadi nije bilo Donovana Mitchella koji je ostao u Salt Lake Cityju, nakon što je zrakoplov s igračima Jazza morao prisilno sletjeti neposredno nakon polijetanja za Memphis, jer je uletio u jato ptica pri čemu je oštećen jedan motor. Utah je tijekom utakmice ostala bez Jordana Clarksona koji je sredinom posljednje četvrtine ozlijedio desno stopalo, a do tada ubacio 24 koša.

Grizzliese je s 36 koševa predvodio Ja Morant, Jonas Valančiunas (16 koševa, 14 skokova) i Kyle Anderson (18 poena, 11 skokova) su imali dvostruko-dvoznamenkasti učinak.

Inače, ovom je pobjedom Utah s omjerom 36-11 i dalje drži prvo mjesto na Zapadu s tri pobjede više od drugoplasiranog Phoenixa.

U domaćoj pobjedi Phoenixa nad Chicagom 121:116 Dario Šarić je ubacio 16 koševa za svega 20 minuta te imao pet skokova i dvije asistencije. šarić je pogodio iz igre šutirao 6-9 od čega trice 3-5 te je dokazao da su ozljede i bolest iza njega. Dan nakon što je ubacio 20 koševa Atlanti Šibenčanin Šarić - opet je briljirao. Devin Booker je s 45 koševa imao najbolji učinak u ovoj sezoni pogodivši 17 od 24 šuta. Chris Paul je četvrtoj uzastopnoj pobjedi Sunsa doprinio s 19 poena i 14 asistencija

Nikola Vučević je s 24 koša i 10 skokova imao svoj prvi 'double-double' u dresu Bullsa, a pridružili su mu se Thaddeus Young (19 poena, 10 skokova) i Lauri Markkanen (16 koševa, 10 skokova). No, to nije spriječilo peti uzastopni poraz Chicaga.

Tako ispada kako opet briljiraju najbolji Hrvati u NBA-u! A pitanje je hoće li moći igrati za Hrvatsku na OI kvalifikacijama u Splitu jer bi njihove momčadi mogle jako daleko otići u play-offu, a datumi se preklapaju...

James Harden se ozlijedio u trećoj četvrtini dvoboja Brooklyna i njegove bivše momčadi Houstona koju su Netsi završili pobijedivši sa 120-108 i time preuzeli čelno mjesto na ljestvici Istočne konferencije NBA lige.

Jedan od najboljih NBA strijelaca osjetio je zatezanje u butnom mišiću i napustio parket 4:48 minuta prije isteka treće četvrtine ubacivši do tada 17 koševa uz osam skokova i šest asistencija. Prema prvim informacijama čini se da Hardenova ozljeda nije ozbiljnije naravi te ne bi trebao duže izbivati s terena.

Netsi su do pobjede došli preokretom u posljednjoj četvrtini, nakon što su u prvoj četvrtini zaostajali i 18 koševa za Rocketsima. Ključnim se u preokretu pokazao Kyrie Irving koji je ubacio 31 koš i podijelio 12 asistencija. Joe Harris je 14 od svojih 28 poena postigao u zadnjoj četvrtini, a ukupno je pogodio sedam trica.

Kod gostiju su najbolji bili Kevin Porter Jr. s 20 koševa i Danuel House Jr. s 18 poena.

Bivši centar Detroita i Clevelanda Andre Drummond debitirao je u dresu aktualnih prvaka Los Angeles Lakersa, ali svoj debi neće pamtiti ni po čemu dobrom. Lakersi su Staples Centeru poraženi od Milwaukee Bucksa sa 112-97. Drummond je na terenu proveo 14 minuta i ubacio četiri koša prije nego što je napustio igru zbog natučenog nožnog palca.

Najbolji strijelac Bucksa i na utakmici bio je Jrue Holiday s 28 poena, čemu je dodao osam skokova i šest asistencija. Giannis Antetokounmpo ubacio 25 poena uz 10 skokova, a Khris Middleton je dodao 17 koševa i osam asistencija. Montrezl Harrell je s 19 poena bio najbolji u domaćoj momčadi.

Lakersi (30-18) su na četvrtom mjestu u Zapadnoj konferenciji, ali ih opasno ugrožavaju Denver (29-18) i Portland (29-18).

Luka Šamanić je dobio dvije i pol minute u domaćem trijumfu San Antonija 120:106 protiv Sacramenta te za to vrijeme imao jedan skok i jednu asistenciju. Sedmoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom predvodio je DeMar DeRozan s 26 koševa. Derrick White je ubacio 18, a Rudy Gay 16 poena. De'Aaron Fox je postigao 20 koševa za Kingse, a Richaun Holmes je spojio 14 poena i 15 skokova.

Dallas je slavio sa 113-108 na gostovanju u Bostonu, gdje domaći Celticsi nijednom nisu vodili, ali su došli na rub preokreta, nakon što su zaostajali i 23 koša u trećoj četvrtini. Luka Dončić je postigao 36 koševa pogodivši sedam trica i uz šut 11/15 iz igre. Jalen Brunson je ubacio 21 koš, a Kristaps Porzingis 19 poena za pobjednike.

Kriza i dalje potresa Boston koji je izgubio sedmi put u posljednjih deset utakmica. Jayson Tatum je bio najbolji strijelac domaćih s 25 koševa, Jaylen Brown je dodao 24, a Kemba Walker 22 poena.

Minnesota je uspjela nadoknaditi 13 koševa zaostatka s početka zadnje četvrtine u dvoboju s New Yorkom, a pobjedu domaćim Timberwolvesima donio je Malik Beasley koji je 37.8 sekundi prije kraja pogodio tricu za konačnih 102-101. Bio je to njegov 20 koš. Anthony Edwards je za pobjednike ubacio 24 poena, a Karl-Anthony Towns je dodao 18 koševa i 17 skokova. Kod Knicksa je najbolji bio Julius Randle s 26 poena i 12 skokova.

Za pobjedu Miamija 92-87 na gostovanju kod Indiane jedan od najzaslužnijih bio je Duncan Robinson s 20 koševa i osam skokova. Jimmy Butler je ubacio 18, a Tyler Herro 17 poena za Heat, dok je Bam Adebayo dodao 16 koševa, osam skokova i sedam asistencija. Pacerse je predvodio Myles Turner s 15 poena, šest skokova i tri blokade.

NBA rezultati, 31. 3.

• Memphis - Utah 107-111 (Bojan Bogdanović 32:13 min, 23 k, šut 6/17, 5 s, 3 a, 2 ul)
  • Phoenix - Chicago 121-116 (Dario Šarić 20:27 min, 16 k, šut 6/9, 5 s, 2 a, 1 ul)
  • San Antonio - Sacramento 120-106 (Luka Šamanić 2:32 min, 1 s, 1 a)
  • Detroit - Portland 101-124
  • Indiana - Miami 87-92
  • Boston - Dallas 108-113
  • Brooklyn - Houston 120-108
  • Minnesota - New York 102-101
  • Oklahoma City - Toronto 113-103
  • LA Lakers - Milwaukee 97-112