A NITKO SE NIJE NADAO

Kakva drama: Njemačka svjedočila utakmici godine!

20.05.2014 u 13:07

Posljednja utakmica ovosezonskog njemačkog nogometa između Darmstadta i Arminije pretvorila se u neočekivanu dramu, odlučenu golom u 122. minuti…

Bio je to dvoboj dodatnih kvalifikacija za drugu ligu, a Arminia je prvi susret u gostima pobijedila s 3:1 i nitko nije očekivao da će se stvari zakomplicirati u uzvratu.

No, susret u Bielefeldu pretvorio se u pravu dramu. Darmstad je igrao izuzetno kvalitetno i zabio dva lijepa pogotka. Arminia je odgovorila, no zatim je s više do 20 metara Gondorf bombom u 79. minuti susret odveo u produžetke.

Darmstadt je nastavio s velikim pritiskom, no domaći golman Ortega branio je i zicere. Susret je otišao u produžetke, a tamo je iz jedne kontre Arminia u 110. minuti ponovo došla u dobitnu situaciju. Strijelac je bio Przybyłko. No, nije to bio posljednji čin drame. U 122. minuti fantastičnim udarcem Elton da Costa zabio je za Darmstadt i donio mu mjesto u drugoj ligi, a Bielefeld bacio u treći rang njemačkog nogometa…