FAVBET PREMIJER LIGA

Kakva četvrtina Šibenke za petu pobjedu u nizu! Dubrava nestala u drugom poluvremenu

20.02.2024 u 20:51

Košarkaši Šibenke su na svom Baldekinu svladali zagrebačku Dubravu s 83-64 (20-18, 17-25, 21-3, 25-18) u zaostaloj utakmici 20. kola domaćeg prvenstva.

Amerikanac Antonyo Foreman je s 20 koševa predvodio strijelce domaće momčadi. Antonio Klarin je ubacio 19, a Marko Lukić 17 poena.

Jean-Francois Rajaofera je s 15 koševa bio najbolji strijelac Dubrave za koju je 12 poena ubacio Andrej Matić, a Filip Paponja 11.

Dubrava je na poluvremenu imala šest koševa prednosti (43-37), ali Šibenčani su u trećoj četvrtini napravili pravi podvig. Naime, dopustili su gostima svega tri koša, od kojih nijedan nije bio iz igre već su sva tri bila iz slobodnih bacanja. Do kraja utakmice je momčad pod vodstvom trenera Petra Maleša bez poteškoća održavala pa i povećala prednost do konačnih +19 (83-64).

• +18
Šibenka - Dubrava, 20.2.2024. Izvor: Cropix / Autor: Niksa Stipanicev

Šibenka je s pet uzastopnih pobjeda došla do učinka 10-10 i popela se na sedmo mjesto, dok je Dubrava sa šest uzatopnih poraza pala na 10. poziciju s učinkom 6-14.

Na vrhu je Split s 18-3, ispred Zadra koji ima 18-2 i Cibone sa 16-4.