sp u streljaštvu

Kakav peh hrvatske brončane olimpijke; toliko blizu medalje...

05.09.2018 u 17:10

Najbolja hrvatska streljašica Snježana Pejčić je sa 622,4 kruga osvojila peto mjesto u gađanju malokalibarskom puškom, diciplina 50 m - ležeći, na Svjetskom prvenstvu u južnokorejskom Changwonu, gdje joj je odličje pobjeglo za 0,9 krugova, a nova svjetska prvakinja je Britanka Seonaid McIntosh je sa 623,9 krugova.

Riječanka je unatoč prosječnom rezultatu od 101,9 krugova u drugoj seriji, bila u igri za odličja sve do posljednjih deset metaka. No, Snježani je malo ponestalo koncentracije i u posljednjoj, šestoj seriji u kojoj je pogodila 102,4 kruga, što je bilo lošije za 2,4 kruga od rezultata prvoplasirane McIntosh te za 1,8 krugova slabije od Njemice Isabelle Straub (623,7) koja je osvojila srebrno odličje. U vrlo izjednačenoj borbi bronca je sa 623,3 kruga pripala Slovakinji Danieli Demjen Peškovoj.

Još u utorak Njemice su sa novim svjetskim rekordom od 1871,4 kruga bile nedostižne u ekipnoj konkurenciji. Srebro su osvojile Dankinje (1851,2), a broncu Britanke (1850,6). Hrvatska je u sastavu Pejčić, Perec, Zeljković bila 16. s rezultatom 1836,6 krugova.

U muškoj konkurenciji zlato je osvojio Danac Steffen Olsen sa 628,2 kruga, nadmašivši Norvežanina Stiana Bogara za 0.4 kruga. Broncu je osvojio Austrijanac Thomas Mathis (627,1).

Loš dan imala su dvojica hrvatskih predstavnika među 60 strijelaca koji su pucali za odličja. Marin Čerina je osvojio 41. mjesto sa 620,7 krugova, a Petar Gorša je osvojio predzadnje, 59. mjesto sa 615,1 krugom.

Momčadsko zlato otišlo je u ruke Nijemcima (1869,5 krugova), ispred srebrnih Amerikanaca (1868,0) i brončanih Kineza (1866,8). Uz Goršu i Čerinu u utorak je pucao Josip Kuna i pomogao da Hrvatska momčadski osvoji 13. mjesto sa 1856,8 krugova. Sa svojim kvalifikacijskim rezultatom (625,8 krugova) Petar Gorša bi u srijedu u pojedinačnoj konkurenciji osvojio šesto mjesto.