SERIE A

Juve opet bez pobjede, Lazio i Napoli sve bliži

13.01.2013 u 17:33

U 20. kolu talijanskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Juventus odigrao je 1:1 na gostovanju kod Parme. U dvije prvenstvene utakmice nakon zimske stanke 'zebre' su osvojile tek jedan bod

Podsjećamo, u prvom susretu prije tjedan dana Juventus je iznenađujuće kod kuće izgubio od Sampdorije 2:1 iako je imao igrača više. Ovoga su puta vodili od 52. minute golom Andree Pirla, ali je konačnih 1:1 postavio Nicola Sansone u 77. minuti.

Zabio je Pirlo svoj peti ovosezonski gol iz slobodnog udarca. Lopta je na putu prema golu pogodila Jonathana Ludovica Biabianyja i prevarila domaćeg vratara. Konačnih 1:1 Sansone je postavio plasiravši loptu prizemnim snažnim udarcem u lijevi donji kut, nakon proigravanja u prostor od Gabriela Palette. Parma je ovom utakmicom zadržala neporaženost na domaćem travnjaku ove sezone, te ima omjer od šest pobjeda i četiri remija.

Kiks Juventusa iskoristili su Napoli i Lazio koji su upisali domaće pobjede. Napoli je slavio protiv Palerma 3.0, dok je Lazio sa 2:0 bio bolji od Atalante.

Christian Maggio, Gökhan Inler i Lorenzo Insigne zabili su za Napoli, dok je dvostruki asistent bio Marek Hamšik. Hrvatski napadač Igor Budan odigrao je prvih 45 minuta za poraženi Palermo.

Lazio je do 13. ovosezonske pobjede i devete domaće stigao golom Sergija Floccarija i autogolom Davidea Brivija u razmaku od deset minuta drugog poluvremena. Za vodećim Juventusom sada zaostaje samo tri boda.

Fiorentina je svoj peti ovosezonski, a drugi uzastopni poraz (nakon domaćeg 2:0 od Pescare) doživjela na gostovanju kod Udinesea sa 3:1. Dvostruki strijelac za domaće bio je njihov kapetan i najbolji strijelac Antonio di Natale, a valja reći da je Fiorentina vodila autogolom Željka Brkića iz 20. minute.