škotska premier liga

Juranovićev Celtic s desetoricom igrača stigao do pobjede u sedmoj minuti nadoknade; Barišić s Rangersom zadržao prednost na vrhu tablice

15.12.2021 u 23:02

Škotski nogometni prvak Rangers pobijedio je St Johnstone sa 2:0 u odgođenoj utakmici 14. kola nacionalnog prvenstva, dok je Celtic na gostovanju kod Ross Countyja slavio sa 2:1.

Rangers je do pobjede došao golovima Alfreda Morelosa (43) i Ryana Kenta (49).

Hrvatski reprezentativac Borna Barišić odigrao je za Rangers do 70. minute.

U drugom okršaju večeri Celtic je na gostovanju kod Ross Countyja slavio sa 2:1 postigavši pobjednički pogodak u sedmoj minuti sudačke nadoknade s igračem manje.

Gosti su poveli u 21. minuti preko Liela Abade, a izjednačio je Jack Baldwin u 57. minuti. Celtic je od 79. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Carl Starfelt, a kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika Anthony Ralston je u sedmoj minuti nadoknade zabio za slavlje gostiju.

Josip Juranović je za Celtic igrao cijeli susret.