LIGA PRVAKA

[FOTO] Jugova pobjeda za pamćenje! Pro Recco je dobio prvu četvrtinu, a onda je krenuo uragan koji je otpuhao najmoćniju momčad svijeta

12.01.2022 u 20:15

Vaterpolisti Juga pobijedili su u 7. kolu B skupine Lige prvaka u Dubrovniku aktualnog prvaka Europe talijanskog Pro Recca s 11-8 (2-3, 4-2, 4-1, 1-2).

Jug AO je u Gružu srušio devetostrukog prvaka Europe i najjaču momčad svijeta, kojoj je ovo prvi poraz u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Nakon što su prvu četvrtinu izgubili s 2-3, Dubrovčani su u sljedeća dva perioda igre s ukupnih 8-3 'potopili' Talijane i došli do najvrijednije europske pobjede u zadnjih nekoliko godina.

Kod Juga su po tri gola postigli Loren Fatović i Stylianos Argypoulos, a dva je zabio Hrvoje Benić, dok je Toni Popadić imao 14 obrana. Pro Recco su predvodili Aaron Younger i Gergo Zalanki s po dva gola.

Jug je sada treću u skupini s 15 bodova, a Pro Recco je vodeći s 18.

• +5
Jug - Pro Recco, vaterpolska Liga prvaka, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Grgo Jelavic/PIXSELL