Hrvatska vaterpolska liga

Jug u dramatičnom derbiju u zadnjoj minuti pobijedio Mladost koja je sedam minuta prije kraja imala vodstvo od tri gola razlike

11.12.2020 u 22:38

U zaostalom susretu 8. kola Hrvatske vaterpolske lige u Dubrovniku je Jug AO svladao zagrebačku Mladost s 16:15 (2:3, 4:4, 4:5, 6:3).

Dvoboj najjačih hrvatskih vaterpolo momčadi bio je izuzetno dramatičan i izjednačen, s čestim izmjenama vodstva, a odlučio ga je gol Lorena Fatovića 57 sekundi prije kraja. Mladost je vodila s 13:10 sedam minuta prije zadnjeg zvižduka, ali to nije bilo dovoljno da se svlada Jug u Gružu.

• +10
Jug - Mladost Izvor: Cropix / Autor: Bozo Radic / CROPIX

Kod Dubrovčana su po tri gola zabili Luka Lončar i Fatović, a kod Mladosti je najučinkovitiji bio Andro Bušlje s četiri gola.

Aktualni prvak države ostaje tako jedina neporažena momčad sa stopostotnim učinkom u dosadašnjem dijelu državnog prvenstva i vodi s 24 boda, dok je Mladost druga s 18 i utakmicom manje.