sp u gimnastici

Još dva zlata za neponovljivu Simone Biles koja je slavila na gredi i tlu

08.10.2023 u 22:57

Proslavljena američka gimnastičarka Simone Biles posljednjeg je dana Svjetskog prvenstva u Antwerpenu osvojila još dva zlata, svoja 22. i 23. u karijeri na SP-ima, s obzirom da je bila najbolja u vježbama na gredi i tlu

Simone Biles (26) je na gredi do zlata stigla s ocjenom 14.800, dok je na tlu bila najbolja sa 14.633. Tako je Biles natjecanje u Antwerpenu okončala s četiri zlata, ranije je bila zlatna u ekipnom natjecanju te u višeboju, te jednim srebrom u preskoku, dok je u karijeri broj odličja osvojenih na SP-ima zaokružila na 30.

Srebrna na gredi bila je 17-godišnja Kineskinja Zhou Yaqin sa 14.700, a broncu Brazilka Rebeca Andrade sa 14.300.

Na tlu su iza Biles medalje još osvojile Brazilke Andrade sa 14.500 i Flavia Saraiva sa 13.966.

Gimnastičari su uz finale preče u kojem je Tin Srbić sa 14.700 osvojio srebro iza sjajnog Japanca Daikija Hashimota koji je uzeo zlato sa 15.233, a ispred brončanog Kineza Weidea Sua sa 14.500.

Na preskoku je zlato osvojio Britanac Jake Jarman sa 15.050, srebro Amerikanac Khoi Young sa 14.849, a broncu Ukrajinac Nazar Čepurnij sa 14.833.

Medalje na ručama osvojili su Nijemac Lukas Dauser sa 15.400, Kinez Shi Cong sa 15.066 i Japanac Kaito Sugimoto sa 15.000.