SLALOM U FLACHAU

Jelušić 11., Fleiss 26., slavlje Schild

12.01.2010 u 19:47

U austrijskom skijalištu Flachau održan je slalom za skijašice, a nove bodove u Svjetskom kupu osvojile su hrvatske predstavnice Ana Jelušić i Nika Fleiss

Ana Jelušić zauzela je 11., a Nika Fleiss 26. mjesto u slalomu za Svjetski kup voženom u austrijskom Flachau. Jelušić je za pobjednicom, Austrijankom Marlies Schild zaostala 2.52 sekunde za Schild, dok je Fleiss ostvarila 4.29 sekunde slabije vrijeme od pobjednice.

Schild je do svoje 20. pobjede u karijeri stigla najboljim vremenom u drugoj vožnji čime je nadoknadila zaostatak iz prvog nastupa u kojem je imala peto vrijeme. Drugo mjesto je sa 34 stotinke zaostatka zauzela Njemica Maria Riesch, dok je treća sa 42 stotinke slabijim vremenom od pobjednice još jedna Austrijanka Kathrin Zettel.

Vodeća nakon prve vožnje, Susanne Riesch u drugoj je vožnji promašila vrata i ostala bez plasmana.