• Zadnja izmjena 04.10.2009 20:35
  • Objavljeno 04.10.2009 u 20:29
Nikica Jelavić

Izvor: Reuters / Autor: -

Dobre vijesti za hrvatskog izbornika Slavena Bilića. U austrijskom prvenstvu zabijaju i veznjak Red Bulla Nikola Pokrivač i napadač Rapida Nikica Jelavić

U susretu 10. kola austrijske nogometne lige Red Bull Salzburg je na domaćem terenu pobijedio Austriju Kaernten sa 7:1, a hrvatski reprezentativac Nikola Pokrivač, koji je član Red Bulla, bio je strijelac za 2:0 u 33. minuti. Pokrivač je igrao do 69. minute, kada ga je zamijenio Cziommer.

Debitant u hrvatskoj reprezentaciji Nikica Jelavić zabio je dva pogotka za pobjedu bečkog Rapida u gostima kod Wiener Neustadta 4:0. Jelavić je bio strijelac vodećeg pogotka u 10. minuti, te za 3:0 u 70. minuti.

Jelavić je u dosadašnjem dijelu sezone zabio 4 prvenstvena gola, a Pokrivač 3.