Hezonja solidan

Jedan detalj otkriva koliko je Dario Šarić važan za igru Minnesote

18.12.2018 u 11:43

Dario Šarić i Mario Hezonja su sinoć upisali solidan učinak svaki, Šarić je zabio 12 koševa u pobjedi svojih Minnesota Timberwolvesa, a Hezonja 14 u porazu svojih New York Knicksa.

New York Knicks su poraženi kod kuće, bolji od njih su bili Phoenix Suns sa 128-110.

Hezonja je odigrao 18 minuta i osim 14 koševa (šut iz igre 6/11, trice 1/3) upisao je i pet skokova. Najbolji strijelac New Yorka bio je Emmanuel Mudiay koji je utakmicu završio sa 32 poena. Kako je Hezonja odigrao (jedno lijepo zakucavanje) pogledajte OVDJE.

Phoenix je predvodio Devin Booker sa 38 ubačaja, a T.J. Warren je dodao 26, od čega je 17 zabio u trećoj četvrtini. DeAndre Ayton je upisao double-double sa 21 košem i 13 skokova. Dragan Bender je odigrao dvije minute za Phoenix, ali je ostao bez pogodaka.

Minnesota Timberwolves su kod kuće sa 132-105 nadigrali Sacramento Kings. Karl-Anthony Towns je zabio 14 koševa uz isto toliko skokova, a još je osam igrača Minnesote upisalo dvoznamenkasti učinak. Andrew Wiggins je ubacio 17 koševa, a Derrick Rose 13 uz 11 asistencija. Šarić je odigrao 20 minuta za Minnesotu zabivši 12 koševa (šut iz igre 4/6, trice 1/2) i upisavši sedam skokova i pet asistencija. Dodajmo kako je Šarić ostvario impresivan net rating od +32 (+/- koševi) što je dokaz koliko je važan ovoj momčadi. Taj detalj sigurno nije promakao treneru Tom Thibodeau...

Minnesota je vodila sa 36 razlike u prvom poluvremenu i izdržala je napad Sacramenta u trećoj četvrtini. Buddy Hield je bio najbolji u redovima Kingsa sa 21 pogotkom.

Houston Rocketsi su upisali četvrtu pobjedu zaredom, sa 102-97 su svladali Utah Jazz, a James Harden je zabio 47 koševa uz šest skokova, pet asistencija i isto toliko ukradenih lopti.

Golden State Warriors su kod kuće sa 110-93 bili bolji od Memphis Grizzliesa, a Steph Curry koji je utakmicu završio sa 20 koševa, postao je tek peti igrač u povijesti Warriorsa sa 15.000 koševa u regularnom dijelu sezone, priključivši se tako Wiltu Chamberlainu, Ricku Barryju, Paulu Arizinu i Chrisu Mullinu.

Kevin Durant je bio najbolji strijelac Warriorsa sa 23 koša, dok je Omri Casspi sa 20 poena predvodio Grizzliese.