sp u Äreu

Jansrud osvojio zlato u spustu, Hrvati na kraju uopće nisu startali

09.02.2019 u 15:35

Norveški skijaš Kjetil Jansrud osvojio je prvo mjesto u spustu na Svjetskom prvenstvu u Äreu, ispred sunarodnjaka Aksela Lunda Svindala (+0.02), dok je na trećoj poziciji završio Austrijanac Vincent Kriechmayr (+0.33).

Bila je to treća medalja i prvo zlato na svjetskim prvenstvima za 33-godišnjeg Jansruda koji u bogatoj karijeri ima i olimpijsku titulu te 22 pobjede u Svjetskom kupu.

Nadmašio je kolegu iz reprezentacije Aksela Lunda Svindala za samo dvije stotinke kojem je ovo srebro svojevrstan oproštaj, jer je odlučio povući se na kraju sezone.

Vincentu Kriechmayru je ova bronca bila druga individualna osvojena medalja na ovom SP-u, nakon srebra u superveleslalomu.

Natko Zrnčić Dim i Filip Zubčić odlučili su propustiti ovu utrku, iako su bili na startnoj listi.