Izbornik Hrvoje Horvat na nevjerojatan način odgovorio na neugodno pitanje; ovo još nikad nismo vidjeli!

• D. S.
  • Zadnja izmjena 23.01.2023 20:15
  • Objavljeno 23.01.2023 u 19:50

U zadnjem kolu skupine IV na Svjetskom prvenstvu u Malmou hrvatski rukometaši su svladali Bahrein s 43-32 (17-16), a komentar je dao izbornik Hrvoje Horvat

Hrvatska je pobjedom protiv Bahreina osigurala deveto mjesto na ovom SP i olimpijske kvalifikacije za Pariz 2024, a plasman u četvrtfinale će biti moguć ako večeras Egipćani svladaju Dansku s nerealnih više od deset razlike.

Kod Hrvatske su najbolji bili Filip Glavaš i Ivan Martinović s po jedanaest golova.

Hrvatska ovo SP završava s četiri pobjede, remijem protiv Danske i porazom od Egipta, te ima najbolji učinak od svih reprezentacija koje se nisu plasirale među osam najboljih.

'Rezultat prvog poluvremena sve govori, primili smo previše golova u tom dijelu. Drugo je bilo bolje, noge su bile teške, suci su im pustili duge napade u kojima su nam radili problema. Napadački dobra utakmica, ali prvo poluvrijeme trebalo je bolje odigrati', rekao je Horvat za RTL televiziju.

'Izuzev utakmice s Egiptom odigrali smo dobar turnir i pokazali zonu 5-1 koja bi trebala biti naš zaštitni znak koji će nas vratiti u vrh rukometa. Vidjet ćemo što će biti.'

• +25
Hrvatska - Bahrain, SP u rukometu 2023. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic

Stiglo je i neugodno pitanje o mogućnoj ostavci ili otkazu?

'Trenutačno jedva čekam da vidim obitelj, onda ću odlučiti o svojoj budućnosti', rekao je Hrovat, a zatim napravio nešto što nikada nismo vidjeli, na pitanje imali li podršku Saveza odglumio je bez glasa odgovor.

I nešto za kraj…

'Želimo se boriti za medalju, dijele nas milimetri od toga. Treba nam sreće. Imali smo korona prvenstvo, pa ozljede. Treba sreće, nismo je imali. Treba nam sustav, trebamo puhati u isto jedro. Samo tako možemo izaći iz krize.'