NBA LIGA

Ivica Zubac bez greške, Dario Šarić ostvario rekord karijere, a Slovenac Dončić opet prebacio 40 koševa

25.11.2019 u 10:03

Hrvatski košarkaš Dario Šarić je sinoć u porazu svojih Phoenix Sunsa ubacio 18 koševa (šut iz igre 7-11, trice 4-6) uz 17 skokova što mu je rekord karijere te je tome dodao dvije asistencije i jedan blok, dok je Ivica Zubac u pobjedi svojih LA Clippersa upisao pet koševa uz deset skokova.

Sunsi su u gostima izgubili od Denver Nuggetsa sa 104:116, a Šarić je do svog trećeg double-doublea ove sezone stigao u 33 minute na terenu. Pobjedničku momčad, kojoj je ovo peta uzastopna pobjeda, predvodio je Paul Millsap sa 23 koša uz stopostotni učinak s linije slobodnih bacanja, dok su Will Barton i Jamal Murray dodali svaki po 22 koša.

Najbolji strijelac Phoenixa bio je Cheick Diallo sa 22 ubačaja.

LA Clippers su sa 134:109 bili bolji od New Orleans Pelicansa, a najzaslužniji za pobjedu domaće momčadi bio je Montrezl Harrell sa 34 koša, od čega je 24 ubacio u prvom poluvremenu. Kawhi Leonard je dodao 26 koševa, Lou Williams 19, a Paul George 18 za petu uzastopnu pobjedu Clippersa.

Ivica Zubac je odigrao 17 minuta za Clipperse i u tom je vremenu ubacio pet koševa uz šut iz igre 2/6 te ugrabio deset skokova. Iako ne igra puno, 22-godišnji Zubac odigrao je bez greške u momčadi koja je ozbiljan kandidat za naslov.

Brandon Ingram je bio najbolji u redovima Pelicansa sa 24 koša.

Dallas Mavericks su u gostima sa 137-123 nadigrali Houston Rocketse, a Luka Dončić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu. Dončić je za još jedan double-double ove sezone zabio je 41 koš uz deset skokova, a do double-double učinka stigao je i Kristaps Porzingis sa 23 poena i 13 skokova. Tim Hardaway Jr. je dodao 31 koš.

Houstonu nisu pomogla ni 32 koša Jamesa Hardena koji je upisao i 11 asistencija. Russell Westbrook je dodao 27 poena.

Brooklyn Nets su u gostima sa 103-101 bili bolji od New York Knicksa, a do pobjede ih je predvodio Spencer Dinwiddie sa 30 ubačaja.

Sacramento Kings su sa 113-106 svladali Washington Wizardse, a Harrison Barnes je bio najbolji strijelac utakmice sa 26 pogodaka.

Izvor: Wochit / Autor: tportal.hr