pobjeda Anderlechta

Ivan Santini 'zagrijava' se za Dinamo, zabio je osmi gol u osam utakmica...

23.09.2018 u 20:46

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, Anderlecht je u susretu osmog kola belgijskog prvenstva pobijedio Standard sa 2:1, a prvi gol za pobjednički sastava zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Santini...

Standard je poveo u 45. minuti golom Mousse Djenepa, no u 72. minuti je izjednačio Santini sjajnim golom iskosa s 12-13 metara. Adrian Trebel je ubacio iz kornera, a lopta se odbila do Santinija, koji ju je primirio prsima i onda sjajno opalio u suprotni kut.

Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, domaćin je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade stigao do pobjede i to ponovo iz kornera. Trebel je ubacio, a Bubacarr Sanneh najviše skočio zabivši glavom za pobjedu.

Santini je odigrao cijeli susret za Anderlecht, a svih 90 minuta je odradio i Antonio Milić koji je u 41. minuti zaradio žuti karton.

Anderlecht u 2. kolu Europske lige 4. listopada dočekuje zagrebački Dinamo.