bundesliga

Ivan Perišić zabio za vodstvo Bayerna, ali sva tri boda ostali Borussiji; prekinut niz Andreja Kramarića

07.12.2019 u 17:40

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zabio je svoj treći gol u dresu minhenskog Bayerna. No, Bavarcima Perišićev pogodak nije donio baš previše veselja, jer igarči Borussije zabili su dva gola, od kojih drugi u drugoj minuti sudačke nadoknade

Nakon domaćeg poraza od Bayera iz Leverkusena, Bayern je i u ovom kolu ostao bez bodova.

Momčad koju je nakon Nike Kovača preuzeo Hans-Dieter Flick povela je kod lidera Bundeslige, a strijelac u 49. minuti bio je naš Ivan Perišić, koji je lijepim udarcem iz voleja, s ruba 16-erca matirao domaćeg golmana Sommera.

Ipak, domaćini su preko Alžirca Ramyja Bansebainija, koji je zabio u 60. te drugoj minuti sudačke nadoknade, stigli do potpunog preokreta i učvrstili se na vrhu tablice.

Inače, Perišić je u igru ušao u 20. minuti kao zamjena za Tolissa, dok je druga zamjena Bavaraca, Javi martinez u 30 minuta provedenih na travnjaku uspio zaraditi dva žuta kartona.

• +6
Bundesliga, Borussia (M) - Bayern Izvor: EPA / Autor: SASCHA STEINBACH

U subotu je na terenu bio i Andrej Kramarić. No, njegov niz od četiri gola u četiri utakmice prekinut je u Leipzigu, gdje je odigrao svih 90 minuta.

Osim što Kramarić nije zabio, ni Hoffenheim nije prošao puno bolje, jer domaćini su slavili 3:1.

Borussia Dortmund je kao domaćin deklasirala Fortunu Düsseldorf 5:0 i probila se na treće mjesto s pet bodova manje od imenjaka iz Mönchengladbacha.

Augsburg je s 2:1 pobijedio Mainz, a Tin Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za domaćine. Freiburg je s 1:0 kod kuće nadigrao Wolfsburg, a kod gostiju je Josip Brekalo ušao u 60. minuti.

• +5
Bundesliga, RB Leipzig - Hoffenheim Izvor: Profimedia / Autor: Odd ANDERSEN / AFP / Profimedia