SERIE A

Ivan Jurić ipak nije uspio iznenaditi svojeg mentora Gasperinija

29.04.2023 u 23:11

U večernjem subotnjem susretu 32. kola talijanske Serie A nogometaši Atalante su u gostima s 2:1 pobijedili Torino, sastav kojeg vodi hrvatski strateg Ivan Jurić.

Atalanta je povela u 34. minuti. Tada je Zappacosta sve sam napravio te je iskosa žestoko naciljao mrežu kluba u kojem je igrao od 2015. do 2018. godine.

U nastavku se utakmica potpuno otvorila te su obje momčadi imale brojne dobre šanse. Torino je izjednačio u 75. minuti kada je Sanabria najbolje reagirao na odbijenu loptu te je iz blizine pogodio za 1:1.

Utakmica je odlučena u 88. minuti, a Kolumbijac Duvan Zapata je majstorski obavio kompletan posao te je iskosa pogodio za pobjedu kluba iz Bergama.

Inače, bio je to susret našeg Ivana Jurića, sa svojim mentorom, Gianom Pierom Gasperinijem, bivšim klupski trener kojem je kasnije bio i pomoćnik.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić je za Torino igrao od 46. minute, dok je za goste Mario Pašalić počeo utakmicu, a izašao je u 53. minuti.

Torino je ostao na 12. mjestu ljestvice, dok je Atalanta došla na šesto mjesto i ima dva boda manje od Milana i Rome.

U nedjelju se igraju sve preostale utakmice ovog kola, a sastaju se Inter - Lazio, Cremonese - Verona, Napoli - Salernitana, Sassuolo - Empoli, Fiorentina - Sampdoria i Bologna - Juventus.