PALA 'STARA DAMA'

Ivan Jurić i 'mali' Simeone ponizili Mandžukićev Juventus

27.11.2016 u 17:50

Talijanski prvoligaš Genoa, koji vodi hrvatski trener Ivan Jurić, napravio je veliki podvig u 14. kolu Serie A pobijedivši na svom terenu Juventus 3:1

Dvostruki strijelac za Genou bio je Giovanni Simeone (3, 13), a treći pogodak je autogol Alexa Sandra (29).

Juventus je uspio ublažiti poraz u 82. minuti. Hrvatski napadač Mario Mandžukić izborio je slobodan udarac iz kojeg je zabio Miralem Pjanić

Giovanni Simeone (21) sin je Diega Simeonea, trenera Atletico Madrida, a ove je sezone za Genou zabio četiri gola i najbolji je strijelac momčadi.

Mandžukić, koji je bio u početnoj postavi Juvea, imao je dvije prilike da se upiše u strijelce, u 85. minuti je pucao preko gola, a u sudačkoj nadoknadi njegov pokušaj glavom bio je zamalo neprecizan. Marko Pjaca nije bio u sastavu Juventusa jer se još oporavlja od ozljede.

Posljednjeplasirani Palermo, za kojeg standardno brani vratar Josip Posavec, izgubio je od Lazija 0:1, a pobjednički gol zabio je Sergej Milinković-Savić (31). Lazio je na trećem mjestu s 28 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Atalanta, koja je svladala Bolognu 2:0.

Cagliari je dobio Udinese 2:1, a Stipe Perica je za Udinese igrao od 62. minute.

Dan ranije Milan je slavio kod Empolija 4:1 i došao je na drugo mjesto. Strijelci za Milan bili su Gianluca Lapadula (15, 78), Suso (62) i Andrea Costa (64-ag), a Mario Pašalić igrao je do 78. minute za milanski klub.