Serie A

Ivan Jurić bio je hit sa svojom Veronom, ali ni u petoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici nije uspio doći do pobjede

01.05.2021 u 17:41

U prvoj utakmici 34. kola talijanskog nogometnog prvenstva Verona i Spezia su igrale 1:1 (0:0).

Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, povela je početkom drugog poluvremena golom Salceda (46), no važan bod Speziji u borbi za ostanak u Serie A osigurao je Saponara (86).

Verona je ovim remijem prekinula niz od četiri uzastopna poraza, no ostala je 10. na ljestvici sa 42 boda, koliko ima i deveta Sampdoria, dok se 15. Spezia bodovno poravnala sa 14 Fiorentinom, oba sastava imaju po 34 boda, tri više od 18. Beneventa koji se nalazi u zoni ispadanja.

Bivši hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić igrao je za Veronu od 60. minute, dok je Ivor Pandur ostao na klupi. Stoper mlade hrvatske reprezentacije Martin Erlić ostao je na klupi Spezije.

Na čelu je Inter sa 79 bodova, 11 više od druge Atalante. Inter bi već ovoga vikenda mogao i teoretski osigurati 19. naslov prvaka Italije u slučaju da od 18 sati svlada posljednji Crotone, a Atalanta u nedjelju ne pobjedi Sassuolo.