serie a

Inter u derbiju stigao i do pete pobjede; Cagliari senzacionalno slavio kod Napolija

25.09.2019 u 23:46

U derbiju petog kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Lazio 1:0 upisavši i petu pobjedu ove sezone. Za iznenađenje kola pobrinuo se Cagliari pobijedivši na gostovanju Napoli 1:0

Novu pobjedu Interu donio je Danilo D'Ambrosio u 23. minuti utakmice.

Bila je to jedina prilika domaćina u prvom dijelu. S druge strane Lazio je imao tri fantastične prilike, no gosti nisu uspjeli svladati Samira Handanoviča. U 33. minuti je Correa sam izašao ispred slovenskog golmana, ali je promašio gol. Dvije minute kasnije ponovo je Correa pucao, ovoga puta Handanovič je sjajno reagirao. Baš kao i u 45. minuti kada je zaustavio udarac Bastosa.

Inter je svoju priliku dočekao u 60. minuti kada je Nicolo Barella izašao sam ispred Thome Strakoshe, ali je albanski golman obranio. U nastavku akcije pucao je i Politano, ali je golman rimskog sastava obranio i njegov udarac.

Marcelo Brzović je odigrao cijeli susret za Inter.

• +4
Inter Milano - Udinese, 3. kolo Serie A, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Za iznenađenje kola pobrinuo se Cagliari koji je na gostovanju kod Napolija slavio sa 1:0. Gol odluke zabio je Lucas Castro u 87. minuti na asistenciju Nahitana Nandeza. Minutu kasnije Napoli je ostao s igračem manje nakon što je isključen Kalidou KuolibalyMarko Rog je igrao do 72. minute kada je umjesto njega u igru ušao strijelac Castro.

Fiorentina je napokon upisala pobjedu ove sezone. Na Artemio Franchijuje slavila protiv Sampdorije sa 2:1.

'Viole' su povele u 31. minuti golom Germana Pezzelle na asistenciju Francka Riberyja, a na 2:0 je povisio Federico Chieza u 57. minuti. Gosti, koji su od 54. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Jeison Murillo, smanjili su golom Federica Bonazzolija u 79. minuti. Milan Badelj je odigrao cijeli susret za Fiorentinu.

Na ljestvici vodi Inter s 15 bodova, Juventus ima 13, a Atalanta 10 bodova.