11.10.2013 u 17:45

• +19

Kvalifikacije za SP 2014. Hrvatska - Belgija

Izvor: Cropix / Autor: Ronald Goršić

Hrvatska nogometna reprezentacija u pretposljednjem kolu kvalifikacija za SP u Brazilu izgubila je na Maksimiru od Belgije, rezultatom 2:1

Sastav Hrvatske: Pletikosa - Strinić, Ćorluka, Lovren, Vida – Perišić, Rakitić, Modrić, Vrsaljko, Kovačić - Mandžukić

Sastav Belgije: Courtois – Alderweireld, Van Buyten, Lombaerts, Vertonghen – Witsel, De Bruyne, Fellaini Hazard, Defour – Lukaku

Kvalifikacije za SP, skupina A:

Hrvatska - Belgija 0:2 (Kranjčar 83 / Lukaku 15, 38)

Tijek utakmice:

Kraj - veliko slavlje Belgije...pobjeda i plasman na SP...naši će vjerojatno u dodatne kvalifikacije
90' - četiri minute sudačke nadoknade
88' - Mandžukić je dobio loptu u prostor, sjurio se na gol, Courtois se bacio i izbio loptu, a pokupio i Marija...Webb ne svira ništa
87' - Modrić je napravio grubi prekršaj na Verthongenu i dobio žuti karton
83' - goool za Hrvatsku! Zabio je Kranjčar odbijenu loptu nakon što je Kaliniću obranio belgijski golman!
82' - Ćorluka u prostor za Mandžukića, no bježi Mariju lopta s noge i odlazi daleko od gola
79' - Courtoisu ispala lopta nakon kornera, nastala je gužva, ali Fellaini čisti
77' - čista šansa za Fellainija, pucao je iz blizine, Pletikosa brani!
72' - Rakitić iz slobodnjaka visoko iznad gola
68' - Lukaku izlazi, ništa od hat-tricka...a poraz Bugara od Armenije ipak približava Hrvatsku dodatnim kvalifikacijama, bez obzira na poraz koji je sve bliže
57' - Defour je došao u izglednu situaciju, pucao s 20-ak metara, ali neprecizno
48' - Kalinić je ušao u igru i odmah se našao u šansi, ali njegov udarac brani lakoćom Curtois
Poluvrijeme - Hrvatska potpuno nadigrana, ne sjećamo se kad je zadnji put neko ovako vladao terenom na Maksimiru...Belgija je vrlo blizu plasmana na SP
46+1 - prva velika šansa za naše! Strinić je ubacio za Mandžukića, ovaj prijeti glavom, Curtois spreman!
42' - spustio se pljesak, gledatelji se sklanjaju ispod tribine, vjerojatno neki idu i doma

38' - gool Belgije! Kakav prodor Lukakua! Kao tenk se probio prema golu Pletikose, vukao loptu od centra, opet ga obišao i opet zabio!
28' - sjajna akcija Belgije, na kraju koje Fellaini opasno puca glavom, Pletikosa brani uz mnogo napora!
26' - Vrsaljko ubacuje na pet metara za Mandžukića, Curtois hvata loptu u ruke
20' - opasno je opet bilo! Prekid za Belgiju, ubačeno na glavu Fellainija, ovaj spustio za Lukakua na par metara od gola, al sjajni napadač je u zadnji čas blokiran

15' - gool za Belgiju! Očajna pogreška Perišića, poklonio je loptu gostima, Lukaku je dobio loptu u prostor, prešao Pletikosu i sigurno zabio
8' - Mandžukić je ozlijedio prst, ali nakon dobivene liječničke pomoći vraća se na teren
3' - odična akcija Hrvatske, Perišić je ostao sam na rubu kaznenog prostora, pucao, ali lopta odlazi pokraj gola
1' - dvoboj je počeo, naši traže pobjedu koja donosi produženje šansi za izravan plasman na SP iz skupine A

Štimčeva reprezentacija pred važnim je ispitom. Protiv vodeće u skupini Belgije pobjeda bi značila sigurno mjesto u dodatnim kvalifikacijama te pritisak na rivale u posljednjem kolu, koji ne bi smjeli kiksati protiv Walesa. Remi ili poraz bi pak odveli Wilmotsove 'crvene vragove' na SP, a naši bi na popravnom u Škotskoj tražili bodove kojima bi osigurali dodatne kvalifikacije…

Podsjetimo, u prvoj utakmici Hrvatska je u gostima kod Belgije odigrala 1:1 uz vrlo dobru igru, no kasnije su izgubljeni bodovi protiv Srbije i Škotske, a Belgijanci su pomeli sve pred sobom. Sada je vrijeme za novi okršaj najboljih reprezentacija skupine A, pred desetak tisuća gledatelja na Maksimiru.