tko će zabiti?

Igor Bišćan nakon nule s Osijekom otvoreno rekao što sve 'zamjera' Bruni Petkoviću

08.05.2023 u 06:21

Novi/stari prvak Dinamo je u 33. kolu SuperSport HNL-a u Gradskom vrtu odigrao 'samo' 0:0 u derbiju s Osijekom, a trener Igor Bišćan komentirao je susret bez golova

'Kad se pogleda rezultat, djeluje nezanimljivo, ali bilo je dosta toga za vidjeti. Bilo je dinamično, puno duela, bilo je pokušaja, htjeli smo zabiti i pobijediti. Bili smo u kontroli i dominirali, ali nismo stvorili puno pravih prilika, nismo više šansi stvorili i na kraju moramo zbog one šanse Lovrića biti zadovoljni bodom', rekao je trener Dinama Igor Bišćan nakon derbija s Osijekom.

'Čvrsta utakmica, dosta tempa, posebno prvo poluvrijeme je bilo dosta živosti s obje strane i kvalitetnih stvari. Što se nas tiče, nismo dobili ono po što smo došli, to je pobjeda i tri boda. Pokušavali smo, cijelu smo utakmicu imali kontrolu i dominirali, ali nismo uspjeli ništa pretvoriti u gol. Na kraju 0:0, ali mislim da je utakmica bila dosta dobra s obje strane. Čestitam Osijeku na čvrstoj, pravoj natjecateljskoj utakmici. Toliko je ljudi došlo, nisu vidjeli golove, ali bilo je dosta toga za vidjeti danas ovdje', kaže Bišćan i dodaje:

• +19
Osijek - Dinamo, SuperSport HNL, 7.5.2023. Izvor: Cropix / Autor: Vladoi Kos

'Trebali smo izvući puno više, ali Osijek je zaslužio taj bod. Igrali smo kako treba Dinamo igrati, nedostajao je trenutak individualne kvalitete, da netko bude sebičniji, da netko preuzme odgovornost i konkretno ugrozi njihov gol.'

Dinamo pet utakmica nije primio gol, ali nije ni zabio na tri gostovanja...

'Koncentrirat ćemo se više na ovo da ne zabijamo, nismo zadovoljni takvim ishodom, ali ne mogu zamjeriti na pristupu, želji, došli smo dominirati, nismo uspjeli pobijediti. Tri nule, nije dobro, no u Splitu smo bili dobri, u Puli nismo, sad smo opet bili dobri, napredujemo, golovi će doći. Jer, bilo je toga dosta, nije loš bod u Osijeku, nismo im previše dali, nisu do kraja imali pravu priliku.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Osvrnuo se Bišćan i na promjene u sastavu te na Brunu Petkovića koji je nakon dva mjeseca počeo utakmicu...

'Igrali su Petković i Bulat koji dosad nisu igrali, igrao je i Bočkaj. Dečki su dobro iskoristili minutažu i pratili ritam igre. Topić je dobio minutažu... Bilo je tu dosta dobrih stvari. Zadovoljan sam s igrom Petkovića. Nije lako nakon tako duge pauze ući u utakmicu. Volio bih da je malo egoističan i sebičniji u šesnaestercu i oko njega, da neke situacije pokuša sam riješiti, ali mislim da je dobro odigrao i da je na dobrom tragu da digne formu i da će biti sve bolji. Ali bio je dobar, izdržao je više nego što sam mislio, bio je dobar. No mora biti pragmatičniji u šesnaestercu, konkretniji po pitanju golova jer ovako svi misle da će ići u podvaljivanje i to i očekuju, a ima kvalitetan šut, treba ga više koristiti, završavati akcije. Rekao sam da ću dati šansu, ali nije bila utakmica za juniore, nismo komotno dočekali kraj utakmice da ih ubacim, nisam htio da trud mojih igrača padne u vodu. Ne bi bilo zasluženo da smo otišli praznih ruku. Možda nije bilo kako sam zamislio, ali u idućim utakmicama bit će još toga', zaključio je Bišćan.