Britanski premijer David Cameron izjavio je kako bi želio da škotski nogometni velikan Glasgow Rangers pronađe rješenje za financijske probleme zbog kojih je otišao u stečaj

'Želio bi da Rangers preživi i nastavi graditi svoju budućnost', kazao je Cameron, naglasivši kako Rangers ima izuzetnu povijest.

'Rangers je u srcima mnogih Škota i nitko ne želi da taj klub nestane', dodao je britanski premijer, inače navijač Aston Ville.

Cameron je istaknuo kako se nada će britanske porezne vlasti surađivati sa stečajnim upraviteljem Rangersa kako bi se riješio problem neplaćenog poreza.

Rangers je osnovan 1872. godine, a naslov škotskog prvaka osvojio je rekordna 54 puta. Škotski FA kup je osvojio 33, a Liga kup u 27 puta. Prije 40 godina je osvojio Kup pobjednika kupova, dok je 2008. godine igrao finale Kupa UEFA-e. Procjenjuje se kako je Rangers dužan oko 80 milijuna eura.