KVALIFIKACIJE ZA EURO

Hrvatskoj vrijedna tri boda u Sofiji i ostanak na vrhu ljestvice

10.10.2014 u 22:41

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je gostujuću pobjedu u 2. kolu skupine H kvalifikacija za Euro 2016. Pobijedili su naši u gostima Bugarske zahvaljujući autogolu Bodurova…

Sastav Bugarske: Stojanov, A. Popov, Zanev, Bodurov, Minev, Manolev, Popov, Milanov, Gadžev, Djakov, Micanski

Sastav Hrvatske: Subašić – Pranjić, Ćorluka, Vida, Srna – Brozović, Modrić, Rakitić – Perišić, Mandžukić, Olić

Kvalifikacije za Euro 2016., skupina H:

Bugarska – Hrvatska 0:1 (Bodurov a.g. 36)
Italija – Azerbajdžan 1:1 (Chiellini 44, 82 / Chiellini 76 a.g.)
Malta – Norveška 0:3 (Daehli 22, King 26, 49)

Tijek utakmice:

Kraj - važna pobjeda Hrvatske i vrijedna tri boda
90' - Brozović je pucao glavom na nabacivanje Mandžukića no nije pogodio
80' - zabio je Brozović, no označeno je bilo zaleđe
77' - zaprijetio je Tonev iz velike daljine, Subašić na mjestu!
75' - nastavlja se pritisak Bugarske, koja se sve više nameće na terenu, ali teško stvara šanse
68' - opasan udarac Ilieva umalo je završio u rašljama Subašića
64' - dobro razdoblje Bugarske, pritisak na našoj polovici, ali bez pravih prilika
58' - odličan ubačaj Mandžukića na tri metra, Bugari ipak čiste ispred Perišića
50' - nastavlja se dobra igra naših u nastavku, pritiskom stvaraju velike probleme Bugarima
Poluvrijeme - dobar rezultat za Hrvatsku, a i situacija na tribinama se smirila
41' - najbolja šansa za Bugarsku! Gadžev se ubacio iz drugog plana, pucao sam ispred Subašića, ali pokraj gola
39' - Brozović je sad pucao, Stojanov izvadio loptu ispod grede!
36' - goool za Hrvatsku! Autogol! Ubacio je Rakitić, Perišić slabo zahvatio loptu glavom, a Bodurov još gore nogom i ona je završila u mreži
34' - ubacio je Pranjić s liijevog boka, njegov ubačaj završio je s gornje strane grede
31' - zabio je Olić pogodak, ali poništen je zbog zaleđa
28' - Perišić se izborio za udarac, no njegov šut završava blokiran i odlazi preko gola
27' - utakmica se nastavila, ali kazna Uefe mogla bi biti brutalna
25' - neredi na tribinama, hrvatski navijači započeli su bakljadu koju bacaju na drugu tribinu i dobivaju je nazad
15' - pucao je kapetan domaćih Popov, ali neprecizno
13' - prva ozbiljna prijetnja, pucao je Perišić nakon kornera, malo iznad gola
5' - pet minuta terenske dominacije Hrvatske, zasad Bugari ne nalaze rješenja
1' - dvoboj u Sofiji je počeo

Nakon neočekivano teške utakmice protiv Malte, Kovačevu Hrvatsku ovog petka čeka pravi izazov. Dvoboj u Sofiji protiv Bugarske pokazat će spada li naša izabrana vrsta u sam vrh europskog nogometa ili je bliže sredini. S obzirom na rezultate iz prošlosti i pozitivna iskustva s ovim protivnikom, naši dolaze kao favoriti, no treba biti oprezan.

S druge strane, Bugarska na domaćem terenu nije izgubila od Danske i Italije u prethodnom ciklusu i želi nastaviti taj pozitivan trend. Pred solidno ispunjenim stadionom momčad Peneva pokušat će Hrvatskoj zagorčati život pa nas čeka vrlo zanimljiva utakmica...