05.09.2015 u 20:45

• +3

Veliki broj navijača dolazi u Arenu na utakmicu Hrvatska - Slovenija

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

Počeo je Eurobasket! Hrvatska košarkaška reprezentacija od 21 sat u zagrebačkoj Areni igra svoju prvu utakmicu protiv Slovenije, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

Hrvatska - Slovenija 80-73 (17-23, 24-15, 21-16, -)

ČETVRTA ČETVRTINA
40'- Hezonja je isto pogodio samo jedno bacanje, Dragić trica za konačin 80-73
39' - jedno bacanje Simona, 79-67
39' - Stipčević je pogodio jedno, a Šarić pripomogao kod drugog, ukupno tri poena, 78-65
39' - Žorić je ubacio dva bacanja, lakše se diše, 75-64
37' - Žorić je pogodio jedno bacanje, a kod drugog skočio je Hezonja za nove poene, 73-64
37' - koš Hezonje, brzo su vratili Slovenci, 70-64
36' - Tomićev ko, 68-62
35' - dodajmo kako je Bogdanović napustio dvoranu i upitan je za utakmicu s Grčkom, sumnja se na potres mozga
35' - pet koševa Slovenaca u nizu, miriše na dramu, 67-62
33' - Simon je bio najspretniji pod obručem, 67-57
31' - nastavak je počeo slovenskom tricom, 65-57

TREĆA ČETVRTINA
30' - sada Tomić trpa, 65-54
28' - Pirueta Ukića, naši su se opustili, sve lakše zabijaju, 63-50
27' - Tomić je riješio situaciju jedan na jedan, prvi njegov koš iz igre, 61-50
27' - Tomićev prvi poen, iskoristio je jedno bacanje, 59-50
26' - Hezonja sa sedam metara, 58-48
25' - novi koš raspoloženog Simona, imamo deset razlike, 55-45
25'- Bogdanović je fauliran, udario je glavom u parket te je izašao s parketa, Stipćević je zabio oba, 53-45
23' - Simon je tricom zaustavio nalet Slovenaca, 51-45
21' - prodor Šarića i polaganje, 48-40
21' - Žorić nastavlja uništavati Slovence, opet je sjajno pogodio, 46-38

DRUGA ČETVRTINA
20' - fenomenalni Žorić iz okreta za plus 6, 44:38
20' - konztra i sjajno zakucavanje Hezonje, 42-38
19' - Žorić pod obručem s istekom vremena, 40-38
19' - Bogdanović je preuzeo ulogu Simona, pogodio je tri od četiri bacanja, 38-33
17' - Bogdanović nam vraća prednost, Žorić zabija iz slobodnih bacanja, 35-31
16' - Bogdanovićev koš iz teške pozicije pod prekršajem, zabio je i dodatno bacanje, 31-27
16' - Bogdanović je zabio jedno bacanje, njegov prvi poen, 28-27
15' - trica Rudeža za prvo vodstvo Hrvatske, 27-26
15' - opet Simmon, srećom da je raspoložen, polaganje, 24-26
14' - asistencija Rudeža i zakucavanje Žorića, 22-25
13' - Simon je naš najraspoloženiji igrač, trica, još kada bi mu se ntko priključio, 20-25

PRVA ČETVRTINA
10' - lijepo je Simon našao Žorića pod obručem, 17-23 - kraj prve četvrtine
9' - Simon pogađa oba bacanja, ali ne može se približiti
9' - Šarić je pogodio jedno bacanje, 13-17
6' - Simon je zabio u nizu četiri koaš, ali ne posustaju ni Slovenci, 10-14
5' - Žorić oba puta siguran sa slobodnih bacanja, 8-12
5' - Slovenci su brzo uzvratili s dva dalekometna šuta
4' - nova trica Hrvatske, pogodio je Šarić, 6-6
3' - trica Hezonje, napokon, 3-6
2' - nervozan početak Hrvatske, puno izgubljenih lopti, još bez koša, Slovenci to koriste

- slovenska himna je prošla uz pokoji zvižduk, hrvatsku himnu su glasno otpjevali i s tribina
- atmosfera je sjajna, navijački rat na tribinama, Slovenci imaju veliku potporu, par tisuća 'fantja'
- dvorana je gotovo ispunjena do posljednjeg mjesta

-----------------------------------------------------------------------------

'Što više proučavam utakmice Hrvatske, sve sam uvjereniji kako ih možemo pobijediti. Iako, radi se o vrlo talentiranoj momčadi napadački orijentiranoj s odličnim pojedincima koji mogu sami riješiti utakmicu. No, ako odigramo disciplinirano, držimo se dogovorenog i nametnemo svoj ritam igre pet na pet, tada se možemo nadati dobrom rezultatu. Bit će to prva utakmica na velikom natjecanju, igrat ćemo protiv favoriziranog protivnika pred punim gledalištem tako da ne moram posebno motivirati svoje igrače. Ipak, niti poraz neće biti tragedija, mi moramo dobiti utakmice protiv Gruzije, Nizozemske i Makedonije', izjavio je slovenski izbornik Jure Zdovc.

'Slovenija je ozbiljna, disciplinirana i čvrsta reprezentacija. Igraju kolektivno i hrabro, s gotovo svih 12 igrača u rotaciji. Iznimno su agresivni i stalno na granici prekršaja. Teže igrati s puno kontranapada. Pometu te, ako ne odgovoriš na njihovu agresivnost. Kolektivna obrana će biti ključ. Moramo odgovoriti na isti način, odigrati tvrdu i čvrstu utakmicu', poručio je je hrvatski izbornik Velimir Perasović.