turska liga

Hrvatski reprezentativac u samo nekoliko dana prešao put od tragičara do junaka

25.02.2018 u 20:17

Domagoj Vida bio je strijelac za Bešiktaš koji je u velikom derbiju 23. kola turskog prvenstva na svom terenu svladao Fenerbahče 3:1...

Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Fernandao već u 8. minuti, a baš je Domagoj Vida svojim golom na startu drugog dijela inicirao preokret. Naš je reprezentativni stoper sjajnu utrčao na drugu vratnicu i snažnim udarcem glavom iz punog trka s pet metara zakucao loptu u mrežu za 1:1 u 49. minuti utakmice.

Bio je to prvi Vidin gol za Bešiktaš u koji je stigao ove zime iz Dinama iz Kijeva. No, prije samo pet dana Vida je proživljavao teške trenutke nakon što je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka protiv Bayerna zaradio crveni karton već u 16. minuti. Bešiktaš je u Münchenu teško stradao, izgubio je 5:0, a navijači i mediji baš su Vidu proglasili izravnim krivcem za taj debakl. No, nakon večerašnje predstave na njegov račun stižu samo pohvale...

• +5
Super Lig, Bešiktaš - Fenerbahče Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Vida je iz igre izašao u 63. minuti, da bi se nakon njegova izlaska u junaka pobjede Bešiktaša s dva gola pretvorio Portugalac Quaresma. On je prvo sjajnim udarcem vanjskim dijelom kopačke pogodio za 2:1 u 73. minuti, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu golom za 3:1.

Branitelj naslova Bešiktaš ovom se pobjedom bodovno izjednačio s Fenerbahčeom, oba sastava imaju po 44 boda, tri manje od vodećeg Galatasaraya, a dva manje uz utakmicu više od drugog Istanbul BB koji će svoju susret 23. kola igrati u ponedjeljak kada će ugostiti Genclerbirligi.