Hrvatski natjecatelji osvojili tri odličja

• Zadnja izmjena 30.09.2011 20:56
  • Objavljeno 30.09.2011 u 20:56
Mikela Ristoski

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Jurinec / PIXSELL

Mikela Ristoski i Zoran Talić osvojili su tri odličja za Hrvatsku u Genovi na Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s intelektualnim teškoćama

Ristoski, članica Atletskog kluba osoba s invaliditetom Medulin, je u skoku u dalj osvojila srebrno odličje skokom od 5,38 metara. Svjetska prvakinja i rekorderka postala je Poljakinja Karolina Kucharczyk sa 5,72m, a bronca je pripala Ruskinji Krestini Žukovoj sa 5,30m.

U skoku u dalj za atletičare Talić, član Atletskog kluba osoba s invaliditetom Agram iz Zagreba, skokom od 7,04m osvojio je broncu. Svjetski prvak postao je Portugalac Exposito Pineiro Jozean sa 7,37m, dok je srebro pripalo Ukrajincu Dmitru Prudnikovu sa 7,07m.

U utrci na 100 metara odlučio je foto finiš, tako da je svjetski prvak postao Talijan Koukiki Tsilulu Lor s vremenom od 11.19 sekunda, a Zoranu Taliću pripalo je srebro s istim vremenom. Brončanu medalju osvojio je Iranac Taromi Kamdiz sa 11.25.

Na Svjetskom prvenstvu nastupa 207 atletičarki i atletičara iz 26 zemalja.