Hrvatska ženska rukometna reprezentacija izgubila je u polufinalu Europskog prvenstva 30:19 od Francuske! No, naše su rukometašice i dalje u igri za medalju, u nedjelju će igrati za broncu

Hrvatske su rukometašice istinska senzacija ovog Europskog prvenstva, stigle su u Dansku kao apsolutne autsajderice, nitko od njih nije očekivao nikakav rezultat, a sada su u prilici osvojiti jednu od medalja! Izbornik Nenad Šoštarić našao se u velikim problemima samo nekoliko dana prije početka EP-a jer je zbog koronavirusa i ozljeda doslovno preko noći ostao bez gotovo pola reprezentativki.

No, djevojke su 'kliknule' i postale najugodnije iznenađenje ovog EP-a. U skupni su redom pobjeđivale Nizozemsku, Mađarsku i Srbiju, u drugom su krugu sredile Rumunjke, pa je uslijedio poraz od Norvežanki, a 'maturalni rad' bila je senzacionalna pobjeda protiv Njemačke čime su izborile današnji polufinale.

Povijesni je ovo uspjeh za hrvatski ženski rukomet jer djevojke su, osim borbe za medalju, ovim plasmanom osigurale i izravan nastup na Svjetskom prvenstvu. Kako god završilo, one su za sve nas već sada zlatne...

HRVATSKA: Bešen, Pijević; P. Posavec, Krsnik, S. Posavec, Mičijević, Milosavljević, L. Kalaus, D. Kalaus, Ježić, Japundža, Šimara, Debelić, Mamić, Vidak, Blažević

FRANCUSKA: Leynaud, Darleaux, Nocandy, Coatanea, Valentini, Zaadi, Kouyate, Niakate, Dembele Pavlović, Sercien Ugolin, Flippes, Kanor, Edwige, Foppa, Nze Minko, Lacrabere

• +20
Hrvatska - Francuska, Europsko prvenstvo rukometašica 2020. polufinale; 18.12.2020. Izvor: EPA / Autor: Bo Amstrup
  • 60’

Utakmica je završena. Francuskinje su u polufinalu EP-a pobijedile Hrvatsku 30:19. No, glavu gore, naše djevojke su još uvijek u igri za medalju, u nedjelju će se boriti za broncu

• 58’

Francuskinje se nakon minute odmora vraćaju s tri vezana gola, jednostavno su bolje, nemaju milosti...

• 55’

Završnica utakmice proteći će u 'revijalnom tonu', igra se gol za gol, Francuska će u finale, a našim djevojkama ostaje još borba za brončanu medalju

• 52’

Pokušali smo, Dejana Milosavljević zabila je dva gola, jedan je dodala Ana Debelić... Ali to je samo 'bljesak', Francuskinje bez većeg napora održavaju razliku, sada je 26:15

• 48’

Hrvatski izbornik Nenad Šoštarić pozvao je minutu odmora. Utakmica je izgubljena, to je sada realnost, ali ipak uoči same završnice treba ohrabriti naše rukometašice

• 44’

Ponadali smo se kako bi naše rukometašice možda mogle iznenaditi, ali Francuskinje su ipak prejake. Povezale su dva gola, zabile su Lacrabere i Foppa te je ponovno 10 golova razlike za aktualne europske prvakinje, 23:13

• 40’

Ne predaju se naše rukometašice, sada su na osam golova zaostatka, 21:13 je za Francuskinje.

• 37’

Valentina Blažević zabija za 17:10. Zaostatak od sedam golova je velik, ali treba vjerovati u čuda, ipak je ovo borba za finale EP-a. Nema predaje!

• 35’

Povezale su naše rukometašice četiri gola u nastavku utakmice, stigle su na 16:9 pa je francuski izbornik morao pozvati minutu odmora. Odlučile su hrvatske rukometašice 'pokazati zube' Francuskinjama, neće se naše djevojke samo tako predati