POBJEDA ZA PLASMAN

Hrvatska u vrućem Pireju lovi EURO

07.10.2011 u 20:29

Hrvatska nogometna reprezentacija danas igra svoju pretposljednju utakmicu u kvalifikacijama za EURO 2012. Bilićevi izabranici gostuju kod Grčke (20.45), a najzanimljivije trenutke pratite u tekstualnom prijenosu tportala

Situacija u skupini F je vrlo jasna. Ukoliko 'kockasti' pokore Pirej ostvarit će plasman na Europsko prvenstvo i prije zadnjeg kola. Ukoliko utakmica u Pireju završi neodlučeno tada bi Hrvatska zadržala bod prednosti pred Grčkom te bi u zadnjem kolu morala slaviti u Rijeci protiv Latvije. U slučaju poraza Grci bi nas prestigli na tablici i tada bi morali čekati njihov kiks protiv Gruzije (uz naš trijumf protiv Latvije) ili bi morali u dodatne kvalifikacije.

Sastavi:

Grčka: Tzorvas - Zaradoukas, Torosidis (od 42. Vyntra), A. Papadopoulos, Papastathopoulos -Tziolis (od 61. Fetfadzidis), Katsouranis, Karagounis (88. Makos) - Samaras, Gekas, Salpingidis
Hrvatska: Pletikosa – Ćorluka (od 73. Vida), Lovren, Šimunić, Strinić – Vukojević, Modrić, Mandžukić, Kranjčar – Eduardo (od 52. Perišić) – Jelavić (od 61. Kalinić)

GRČKA - HRVATSKA 2:0

90+5' - kraj utakmice
90' - Lovren je požutio nakon što je srušio Samarasa
88' - hrvatski igrači su sve nervozniji
84' - Grci se izležavaju i kradu vrijeme, no za to smo si sami krivi
79' - 2:0 - Gekas je zabio nakon kornera glavom, pobjegao je Lovrenu
79' - Kalinić je ozlijeđen, Hrvatska će do kraja igrati s igračem manje
77' - postaje sve nervoznije, Kalinić je požutio
71' - 1:0 - preživjeli smo dva kornera, ali nakon novg ubačaja u kazneni prostor lopta se odbila na 15 metara gdje ju je precizno pogodio Samaras
65' - Samaras je požutio nakon udarca laktom Ćorluke kojem je pukla arkada, Grcima je sudac oprostio nekoliko crvenih kartona
62' - prekšaj na Kaliniću u šesnaestercu, ali sudac se nije oglasio
61' - Kalinić umjesto Jelavića
60' - zaoštrilo se, žuti karton Jelaviću zbog opasne igre, ali Tzorvasu zbog nastraja na hrvatskog napadača
59' - oštar udarac Strinića, a Tzorvas je obranio
55' - Perišić je ubacio nisku loptu, ali ispred Jelavića Papadopoulos je izbio loptu
52' - Eduardo je izašao, a ušao je Perišić
50' - Ćorluka je izborio korner
48' - Zaradoukas je ubacio s lijeve strane, a Gekas iz blizine pucao ravno u Pletikosu, prva prava prilika
47' - Grci su izbacili našu desnu stranu, ali njihov ubača je otišao daleko od gola
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+7' - kraj prvog poluvremena
45+4 - Zaradoukas je požutio nakon prekršaja na Mandžukiću
45+2' - Eduardo je požutio nakon prekršaja na Karagounisu
45' - još sedam minuta sudačke nadoknade
43' - grčka kontra, a Papadopoulos je glavom s 15 metara pucao ravno u Pletikosu
41' - Karagounis je uputio prvi grčki udarac na gol i to s 40 metara, Pletikosa nije morao reagirati
38' - Vukojević je nokautiran, ali nije požutio Tziolis koji ga ja udario nego Karagounis zbog prigovora
34' - na travnjaku vlada prava uspavanka, još nitko nije ozbiljnije zaprijetio
31' - Pletikosa je bez posla, a Hrvatska steže obruč oko Grka
27' - Mandžukićev udarac sa 17 metara je otišao preko grede
27' - igra se na grčkoj polovici, no zasad 'kockasti' ne mogu probiti grčki bunker
24' - Grci zasad izgledaju bezopasno
21' - Kranjčar je snažno opalio s 25 metara, ali ravno u ruke Tzorvasa
20' - sada je Eduardov udarac sa 16 metara blokiran od grčkog stopera
20' - Hrvatska je uspostavila kontrolu i drži loptu više u svojim nogama
16' - čvrsta utakmica, još bez prave prilike
13' - Kranjčarev udarac sa 16 metara završio je u grčkom bloku
10' - ubačaj Grka, ali odlična reakcija Jelavića koji je izbio loptu i otklonio opasnost
9' - utakmica je nastavljena
3' - sudac Webb je upozorio da se utakmica neće ni odigrati ako se strasti ne smire
3' - prekid zbog grčkih navijača koji na tribinama pokušavaju napasti hrvatske drukere
2' - Grci su odmah pritisnuli
1' - počela je utakmica