PRIJENOS UŽIVO

Hrvatska u pravoj drami stigla do treće pobjede

04.09.2017 u 16:36

Hrvatski košarkaši u trećem kolu C skupine Eurobasketa igrali su protiv Crne Gore a u dramatičnoj završnici uspjeli su stići do pobjede 76:72

HRVATSKA - CRNA GORA 76:72 (25:17, 18:14, 19:21, 14:20)

HRVATSKA:  Roko Leni Ukić, Marko Popović, Krunoslav Simon, Bojan Bogdanović, Marko Tomas, Filip Krušlin, Ivan Ramljak, Dario Šarić, Dragan Bender, Darko Planinić, Luka Žorić, Ivan Buva

CRNA GORA: Tyrece Rice, Nikola Ivanović, Nikola Pavličević, Suad Šehović, Vladimir Mihailović, Nemanja Vraneš, Nemanja Đurišić, Dino Radončić, Marko Todorović, Filip Barović, Nikola Vučević, Bojan Dubljević

ČETVRTA ČETVRTINA

• 40 - Ipak pobjeda 76:72
  • 40' - Šarić je nakon Dubljevićeva prekršaja zabio jedno slobodno bacanje za 76:72 deset sekundi prije kraja utakmice
  • 40' - Šarić uspjeva zabiti za 75:72
  • 40' - Riceov prodor pod koš i polaganje za 72:73
  • 39' - Rice koristi oba slobodna bacanja (70:73)
  • 38' - Riceova trica i dodatno slobodno bacanje (68:73)
  • 38' - Šarićevo vrhunsko proigravanje za Planinića (73:64)
  • 36' - Roko Leni Ukić ubacuje tricu za 71:62
  • 36' - Dubljević vraća neizvjesnost (62:68)
  • 35' - Bogdanovićeva dva poena za 66:57; to su njegovi prvi koševi u drugom poluvremenu
  • 33' - Riceova trica za 55:64
  • 31' - Benderovi koševi za 64:52

TREĆA ČETVRTINA

• 30' - Luka Žorić pogađa za 62:52
  • 29' - Nemanja Đurišić zabija tricu za 50:58
  • 27' - Simonovi prvi koševi (57:45)
  • 25' - Baš smo se poveselili kako će prednost naših rasti, međutim Crnogorci se ne predaju
  • 22' - I Marko Tomas ubacuje tricu (49:35)
  • 21' - Ukićeva trica za 46:33

DRUGA ČETVRTINA

• 20' - Planinić je uhvatio loptu pod košem i zabio za 43:31
  • 19' - Bogdanovićeva dva slobodna bacanja za 41:31; već ih je ubacio 19
  • 18' - Dario Šarić ušao je pod koš i polaganjem vratio Hrvatsku na plus 8 (39:31)
  • 17' - Ukić je pogodio jedno slobodno bacanje
  • 15' - Mihailović lako prolazi kroz našu obranu (28:31)
  • 14' - Tomas pogađa osmu tricu Hrvatske (31:24)
  • 13' - Todorović nakon napadačkog skoka pogađa za 24:28
  • 11' - Bender je promašio, ali je Dubljević zabio za 20:25

PRVA ČETVRTINA

• 10' - Bender je uzvratio za 25:14
  • 10' - tricom Pavličevića Crna Gora je došla do 14:22
  • 8' - Marko Popović priključio se Bogdanoviću tricom (21:7)
  • 5' - nova Bogdanovićeva trica a to mu je već četvrta (18:5)
  • 4' - Rice ubacuje prve koševe za Crnu Goru (3:15)
  • 3' - nova trica Bogdanovića za 15:0
  • 3' - dva slobodna bacanja Planinića za 12:0
  • 3' - nova trica Bogadovića za 10:0
  • 2' - trica Bogdanovića za 5:0
  • 1' - Crnogorci su u početnoj petorci imali i Ricea i Nikole Vučevića; Ukić je zabio prve poene na utakmici

Tyrese Rice zbog istegnuća mišića nije završio zadnju utakmicu, dok je Nikola Vučević propustio posljednji trening zbog ozljede prsta, međutim iako je bilo razmišljanja da će ih Tanjević čuvati za utakmice s Češkom i Rumunjskom, to se ipak nije dogodilo.

Crnogorci su svoj treći Eurobasket otvorili katastrofalnim izdanjem protiv Španjolske, no iskupili su se već u subotu kada su nadigrali Mađarsku s konačnih 72:48. Nakon odmjeravanja snaga u prvih deset minuta momci Bogdana Tanjevića su u drugoj dionici napravili 8:0 seriju koja ih je odvela do dvoznamenkastu prednost koju su održavali do poluvremena. U nastavku se Mađarska potpuno raspala, ubacila samo 19 poena što je dijelom zasluga i solidne igre Crnogoraca, posebice u obrani.

Nakon što su u prvoj utakmici tek u zadnjoj četvrtini slomili Mađare momci Ace Petrovića su u subotu igrali protiv Rumunjske, vjerojatno najslabije momčadi na turniru, a iako je upisana 74:58 pobjeda malo tko može biti zadovoljan samom izvedbom.

Kao i protiv Mađara mučili smo se u samom startu utakmice. Nakon nekoliko minuta semafor je pokazivao 10:0, ali za Rumunjsku!!!Ipak Hrvati su se uspjeli sabrati, napraviti 26:2 seriju kojom su preuzeli kontrolu nad susretom, ali teško da se zaradila prolazna ocjena.