BEZ BLANKE I SANDRE

Hrvatska posljednja nakon prvog dana u Izmiru

  • Autor: Hina
  • Zadnja izmjena 18.06.2011 21:52
  • Objavljeno 18.06.2011 u 21:52
Andras Haklits

Andras Haklits

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Željko Sop

Nakon prvog dana natjecanja druge jakosne skupine Europskog ekipnog prvenstva u atletici u Izmiru Hrvatska se nalazi na posljednjem, 12. mjestu sa 94 osvojena boda

Naša je reprezentacija u Izmir otputovala bez dvije svoje najbolje članice, europskih prvakinja u skoku u vis Blane Vlašić i bacanju diska Sandre Perković, a prvoga dana najbolji je plasman ostvario Marin Premeru koji je zauzeo treće mjesto u bacanju kugle s hicem od 18,64 metara.

Uoči drugog dana natjecanja Hrvatska za 10. Irskom, koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u ovom rangu natjecanja, zaostaje velikih 27 bodova.

Nakon prvoga dana vodi Grčka sa 178 bodova ispred Turske koja ima 173 i Norveške sa 150.

REZULTATI,
ATLETIČARI:
100 m:
1. Jaysuma Saida Ndure (Nor) 10.19
2. Patrick van Luijk (Niz) 10.34
3. Cedric Nabe (Švi) 10.40
9. DARIO HORVAT (HRV) 10.61
400 m:
1. Kevin Borlee (Bel) 45.61
2. Marcel Deak-Nagy (Mađ) 46.01
3. Serdar Tamac (Tur) 46.43
6. ŽELJKO VINCEK (HRV) 46.85

1500 m:
1. Kemal Koyuncu (Tur) 4:01.51
2. Andreas Dimitrakis (Grč) 4:01.64
3. Thomas Eide Solberg (Nor) 4:01.86
12. SANDY PROTIĆ (HRV) 4:07.42
5000 m:
1. Mert Hirmalegese (Tur) 14:00.97
2. Sondre Moen (Nor) 14:03.25
3. Philipp Brandi (Švi) 14:05.50
12. GORAN GRDENIĆ (HRV) 15:47.72
400 m prepone:
1. Peraklis Iakovakis (Grč) 50.16
2. Michael Bultheel (Bel) 50.37
3. Tibor Koroknal (Mađ) 51.28
12. ANDI EREGA (HRV) 55.88
4x100 m:
1. Švicarska 39.20
2. Nizozemska 39.30
3. Irska 39.61
11. HRVATSKA 40.49
vis:
1. Dimitrios Hondrokoukis (Grč) 2,32 m
2. Role Prezelj (Slo) 2,20
3. Mihail Donisan (Rum) 2,15
6. ALEN MELON (HRV) 2,15
dalj:
1. Louis Tsatoumas (Grč) 7,90 m
2. Roni Olikainen (Fin) 7,67
3. Niclas Stempnick (Bel) 7,58
5. DINO PERVAN (HRV) 7,42
kugla:
1. Lajos Kurthi (Mađ) 19,02 m
2. Mihail Stamatoyannis (Grč) 18,79
3. MARIN PREMERU (HRV) 18,64

kladivo:
1. Krisztian Pars (Mađ) 80,14 m
2. Esref Apak (Tur) 74,20
3. Eivind Henriksen (Nor) 73,35
7. ANDRAS HAKLITS (HRV) 71,14

ATLETIČARKE,
100 m:
1. Ezinne Okparaebo (Nor) 11.48
2. Andrea Orgazeanu (Rum) 11.55
3. Dafne Schippers (Niz) 11.57
10. SANDRA PARLOV (HRV) 11.83
400 m:
1. Bianca Razor (Rum) 52.56
2. Pinar Saka (Tur) 52.73
3. Agni Derveni (Grč) 53.13
4. ANITA BANOVIĆ (HRV) 53.17
800 m:
1. Yeliz Kurt (Tur) 2:01.95
2. Yvonne Hak (Niz) 2:02.33
3. Eleni Filandra (Grč) 2:02.50
12. MAJA PAČARIĆ (HRV) 2:12.26
3000 m:
1. Sultan Haydar (Tur) 9:11.60
2. Sabine Fischer (Švi) 9:12.94
3. Sigrid Vanden Bempt (Bel) 9:13.54
8. MATEA MATOŠEVIĆ (HRV) 9:25.39

400 m prepone:
1. Elodie Ouedraogo (Bel) 55.74
2. Stine Tomb (Nor) 56.38
3. Birsen Engin (Tur) 56.50
4. NIKOLINA HORVAT (HRV) 56.90
3000 m zapreke:
1. Binnaz Uslu (Tur) 9:40.29
2. Bjekell K. Grovdal (Nor) 9:46.07
3. Cristina Casandra (Rum) 9:50.73
11. MATEA PARLOV (HRV) 11:08.51
4x100 m:
1. Nizozemska 43.90
2. Belgija 44.49
3. Švicarska 44.50
7. HRVATSKA 45.14
troskok:
1. Paraskevi Papahristou (Grč) 14,09 m
2. Adelina Gavrila (Rum) 13,87
3. Snežana Rodič (Slo) 13,56
10. MIRJANA GAGIĆ (HRV) 12,75
motka:
1. Nikolia Kiriakopuolou (Grč) 4,30 m
2. Nicole Buechler (Švi) 4,15
3. Catherine Larssen (Nor) 4,15
8. IVONA JERKOVIĆ (HRV) 3,60
disk:
1. Nicoleta Grasu (Rum) 60,85 m
2. Monique Jansen (Niz) 57,87
3. Taja Komulainen (Fin) 55,06
9. TIJANA FRAJTIĆ (HRV) 48,11
koplje:
1. Martina Ratej (Slo) 61,53 m
2. Sanni Utriainen (Fin) 57,46
3. Savva Lika (Grč) 57,02
12. LUCIJA CVITANOVIĆ (HRV) 42,52

REDOSLIJED NAKON PRVOG DANA:
1. Grčka 178 bodova
2. Turska 173
3. Norveška 150
4. Belgija 144
5. Rumunjska 142
6. Nizozemska 136,5
7. Mađarska 136
8. Švicarska 129
8. Finska 129
10. Irska 121
11. Slovenija 96,5
12. HRVATSKA 94

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi