VELIKA UTAKMICA

Hrvatska ostaje bez finala, slijedi bitka za broncu

29.01.2016 u 20:40

U polufinalu Europskog rukometnog prvenstva u Poljskoj igraju Hrvatska i Španjolska, a tekstualni prijenos utakmice od 21 sat pratite na tportalu

Hrvatska - Španjolska 29:33

60' - ni Cindrić nije zabio sedmerac pa ni zatim zicer od odbijanca - KRAJ
59' - Štrlek nije zabio sedmerac, uskoro je Čupić isključen, a Rivera je sedmerac iskoristio, 29:33
58' - Marić sa crte za mali tračak ade, 29:32
57' - Slišković, no odmah i Tomas, ne možemo se približiti, 28:32
56' - Karačić iz koraka, 27:30
55' - dvije brze kontre Španjolaca, sve izgleda da ostajemo bez finala, 26:30
53' - Šebetićeva minijatura, no nešto malo kasnije Rivera s krila, 26:28
52' - brza konta Horvata, no Španjolci uzvaraćaju sa 7 metara, a sada imamo i igrača manje, 25:27
50' - Štrlek je realizirao sedmerac
49' - Guardiola je dobio dvije minute
47' - Maqueda pod prijetnjom pasivnog napada, 23:25
46' - Šebeeeetić, bombaaa, 23:24
44' - novi gol Sliškovića koji nas drži u igri, 22:24
41' - ajmoooo, kontra Štrleka, 21:23
39' - sjajna solo akcija Sliškovića, 20:23
39' - minus 4 i igrač manje,
38' - gol Marića sa crte, 19:22
37' - Aguinagalde nas i dalje ubija, peti gol, 18:22
36' - Horvat sa sedam metara, 18:21
35' - Karačić je prošao i zabio te iznudio prvo isključenje, 17:20
34' - evo recepta, obranili smo se Duvnjak je brzo našao Marića, 16:19
33' - odbijena lopta do Horvata koji to ne propušta, 15:19
32' - kako smo brzopleti, obrane Stevanovića i odmah izgubimo loptu što je kažnjeno, 14:19

30' - i opet taj Aguinagalde, kao da ga se naši boje dotaknuti, prima lopte i trpa, 14:18
29' - stali smo, a s pozije pivotmena buši nas Aguinagalde, 14:17
27' - Kopljar je rpekinuo nalet Španjolaca, 14:15
27' - nova izgubljena lopta i brzi uspješni udar suparnika za dva gola minusa, 13:15
26' - e sad su nam Španjolci prodali kontru, njihova prva prednost, 13:14
24' - serija Španjolaca od 3-0 za izjednačenje, prvo na utakmici
22' - majstorski Karačić od poda, 13:10
20' - s vanjskih pozicija bušimo Šterbika, Kopljar, 12:9
18' - Slišković u trenutku kad nam je opet prijetio pasivni napad, 11:8
17' - Duvnjak je ukrao loptu, a Čupić u kontri poentirao, 10:7
16' - Slišković pogađa, u pravi trenutak. 9:7
13' - Štrlek kada su već suci prijetili pasivnim napadom, 8:5
12' - Slišković ne dozvoljava da se Španjolci približe, 7:5
9' - novi munjevit napad, Štrlek je sada siguran, 6:4
7' - Tomas je nepogrešiv s krila, pa Maqueda 5:4
6' - Kopljar razarač nas vraća na tri razlike, 5:2
5' - Duvnjakova bomba, odlično otvaranje, 4:1
4' - Kopljar se dignuo i pogodio, 3:1
3' - nova kontra i Čupić, ali je brzo uzvratio Entrerrios; 2:1
2' - asistencija Duvnjaka i gol Marića sa crte u brzoj kontri, 1:0
1' - počelo je

- u prvoj polufinalnoj utakmici Europskog rukometnog prvenstva u Poljskoj Njemačka je nakon produžetaka svladala Norvešku 34:33 (27:27, 14:13), a o tome više čitajte OVDJE
- doznali smo i pobjednike u susretima za poredak od petog do osmog mjesta. Francuska je peta nakon pobjede protiv Danske (29-26), dok je Poljska osvojila sedmo mjesto nakon pobjede protiv Švedske (26-24).

----------------------------------------------------------------

Ovo je hrvatskoj reprezentaciji osmo polufinale, samo dva puta smo prošli do susreta za zlato.

'Hrvatska se digla. Bila je to momčad sa sumnjama, ali onda odigrala izvanrednu utakmicu s Poljacima. Sada će biti totalno drugačija od onog što smo vidjeli prije Poljske, s tim ogromnim moralnim poticajom', izjavio je španjolski izbornik Cadenas

'Odlično igraju obranu, tjeraju te na pogreške, imaju i kvalitetne vratare. Iskusniji su i stariji, ali u igri 6 na 6 imaju problema. Malo su nedorečeni u napadu i tu vidim našu priliku', poručio je član stručnog stožera Metličić koji je kao igrač osvojio olimpijsko i svjetsko zlato, ali ne i europsko najsjajnije odličje.