IMPERATIV POBJEDE

Hrvatska bez Luke i Eduarda juriša na Maltu

02.09.2011 u 18:30

Hrvatska nogometna reprezentacija u 19 sati igra kvalifikacijski ogled protiv domaćina Malte u La Valetti. Pobjeda je uvrštena u sve planove kvalifikacijskog uspjeha

Malta - Hrvatska 1:3

93' - kraj
90' - tri minute nadoknade
87' - malteški joker s klupe petom gađa nakon ubačaja i umalo pogađa
84' - Mandžukić u situaciji 1:1 s Hoggom pokušava lobom i promašuje gol
81' - Eduardo mijenja večeras sjajnog Badelja
75' - dvoboj jedri prema mirnoj završnici
68' - GOL: Badeljev ubačaj, Lovren pogađa glavom od poda
67' - Dujmović mijenja Perišića, Bilić zatvara utakmicu?
64' - Strinić iz dobre pozicije puca daleko preko gola
62' - osim po boji dresova postaje teško razaznati tko je veliki favorit
57' - Ćorluka se bacio u noge i spriječio zicer Agiusa nakon polukontre
57' - prvi korner Hrvata u nastavku, Maltežani čiste
52' - Vrsaljko zbog učestalih prekršaja dobija žuti karton
49' - Srna ubacuje, a Perišić okrenut leđima glavom pogađa gredu
48' - Srna upošljava Kalinića koji 's penala' pogađa ravno u Hogga. Morao je zabiti
46' - Srna je opet prizemljen, ali kapetan se diže i nastavlja
46' - Kalinić mijenja Klasnića

46' - kraj prvog dijela
43' - volej Maltežana s 30 metara, pomalo neizbiljan pokušaj
41' - Fenech puca s 35 metara, maltežani su se doslovno osokolili
38' - GOL: ali za Maltu. Mifsud je primio loptu među našim stoperima i lako svladao Pletikosu
34' - u gužvi se nisu snašla čak trojica naših ofenzivaca, mogli smo zvaršiti dvoboj
32' - GOL: Badelj se najbolje snašao u gužvi i odmjerenim šutom zabio drugi gol
30' - Srna za mrvicu promašuje slobodnjak s 25. Hogh je ostao ukopan
25' - Fenech zbog prekršaja na Srni dobija žuti, Srnu su liječnici osposobili za nastavak
24' - Mandžukić se bacio unutar 16, sudac se samo nasmijao
23' - Hutchinson sjajno poteže s 20 metara, lopta je fijuknula kraj Stipine stative
21' - Mandžukić se upecao u zaleđe u izglednoj situaciji
16' - Mifsud izlazi sam pred Pletikosu, Stipe mu brani a sudac naknadno svira igranje rukom
12' - Lovren i Pletikosa su 'zakuhali', ali Ćorluka spašava između Mifsuda i prazne mreže
11' - GOL: Vukojević prihvaća loptu boksanu od domaćeg vratara i pogađa s 20 metara
8' - Klasnić puca sa 7,8 metara nakon prekida, ali pogađa blok domaćih
6' - Fenech iz slobodnjaka pogađa Pletikosin okvir, ali iznimno mlakim šutom
5' - Srna je ušao u prvu pravu priliku, ali udarac je promašio okvir vrata
4' - Klasnić atraktivno pokušava, ali ranije je sviran prekršaj u napadu
2' - Vrsaljko je izborio prvi korner, u nastavku Maltežani čiste
1' - teren je u slidnom stanju, trebao bi biti adekvatan renomeu gostiju

Luka Modrić zbog viroze i visoke tempereture kreće s klupe i ući će samo u slučaju krajnje nužde.

Malta: Hogg - Muscat, Agius, Briffa, Failla - Fenech, Hutchinson, Sciberras, Cohen - Mifsud, Schembri

Hrvatska: Pletikosa - Vrsaljko, Ćorluka. Lovren, Strinić - Srna, Badelj, Vukojević, Perišić - Klasnić, Mandžukić
(klupa: Subašić, Šimunić, Jelavić, Modrić, Kalinić, Dujmović, Eduardo)