nba

Hezonja skroman u porazu Knicksa; 'bad boy' Warriorsa provocirao turskog košarkaša

27.10.2018 u 09:34

New York Knicksi Marija Hezonje su sinoć poraženi kod kuće od aktualnih prvaka Golden State Warriorsa sa 100-128, iako konačan rezultat nije pravi pokazatelj tijeka utakmice.

Nakon prve dvije četvrtine koje su završile izjednačeno (25-25, 53-53) i treće u kojoj su malu prednost imali Knicksi (84-81), zadnja četvrtina donosi preokret i na kraju uvjerljivu pobjedu za Warriorse iako cijela utakmica nije odavala takav dojam. Zahvaljujući 25 koševa Duranta u zadnjoj četvrtini i seriji od 42-9 na kraju, Warriorsi su upisali petu pobjedu od početka sezone.

Hezonja je u porazu svije momčadi odigrao skromno, u 17 minuta je zabio šest koševa (šut iz igre 3/9, trice 0/4) i tome je pridodao tri skoka i dvije asistencije. Najbolji strijelac Knicksa bio je Tim Hardaway Jr. koji je utakmicu završio sa 24 koša.

Kevin Durant je predvodio aktualne prvake sa 41 košem, od čega je 25 palo u zadnjoj četvrtini, dok je Stephen Curry dodao 29 koševa, a Draymond Green 18 uz četiri skoka, 6 asistencija i tri ukradene lopte.

Utakmicu je obilježio neobičan incident. DeMarcus Cousins, koji je prošle sezone ozlijedio Ahilovu tetivu, još nije zaigrao u dresu Warriorsa, ali je u petak zaradio isključenje zbog svog ponašanja na klupi. Cousins je utakmicu pratio s klupe u civilu kada ga je sudac Scott Foster isključio u prvoj četvrtini 'zbog nesportskog ponašanja'. Tijekom zagrijavanja Cousins, jedan od 'bad boysa' NBA, provocirao je turskog igrača Knicksa Enesa Kantera nakon čega su se obojica međusobno počeli vrijeđati. Incident je prijavljen glavnom sucu koji ih je upozorio da neće tolerirati uvrede za vrijeme susreta.

Najbolja momčad protekle sezone Houston Rockets ne može bez svog najboljeg igrača James Hardena koji je ozlijeđen. Upisali su četvrti poraz od početka, od čega tri kod kuće, a sinoć su bolji od njih sa 133-113 bili Los Angeles Clippersi.

Najbolji kod Rocketsa bio je Carmelo Anthony, koji je prvi put od svog dolaska u Teksas zaigrao u početnoj postavi , sa 24 koša. Clipperse su predvodili Montrezl Harrell sa 30 koševa i Lou Williams sa 23.

Prva momčad Istočne konferencije Toronto Raptors su upisali šestu pobjedu zaredom, sinoć su sa 116-107 svladali Dallas Maverickse. Kawhi Leonard je bio najbolji u redovima Raptorsa sa 21 košem, dok je Kyle Lowry dodao 21.

Druga momčad Istoka Milwaukee Bucks su također neporaženi od početka sezone sa pet pobjeda, a sinoć su sa 125-95 slavili u Minnesoti.

New Orleans Pelicans su sa 117-115 bili bolji od Brooklyn Netsa najviše zahvaljujući Jrueu Holidayu koji je utakmicu završio sa 26 ubačaja, do čega je pet zabio u zadnjih 22 sekunde susreta.

Charlotte Hornets su na krilima Kemba Walkera koji je zabio 30 koševa svladali gostujuće Chicago Bullse sa 135-106, a Sacramento Kings sa 116-112 Washington Wizardse.