ehf europska liga

Halil Jaganjac prije odlaska u Kielce želi s Nexeom napraviti europski iskorak. I zasad im ide sjajno!

26.10.2021 u 21:24

Rukometaši Nexea upisali su i drugu pobjedu u C skupini EHF Europske lige nakon što su u Našicama pobijedili švedski Savehof sa 39:31.

Našičani su na otvaranju skupine priredili iznenađenje ostvarivši gostujuću pobjedu protiv francuskog PAUC-a sa 30:29, a u 2. kolu odmjerili su snage sa Savehofom, aktualnim prvakom Švedske i slavili sa 39:31 preuzevši vrh ljestvice.

Šveđani su bolje otvorili utakmicu, u petoj minuti poveli su 4:2, no pet minuta kasnije bilo je 9:6 za Nexe. U 18. minuti odabranici Branka Tamšea imali su i pet razlike (13:8), a na odmor se otišlo rezultatom 17:15.

U nastavku susreta domaćin je zaigrao sjajno. U 40. minuti Nexe je ponovo stigao do +5 (26:21), tri minute kasnije bilo je +8 (29:21), a u 49. minuti i velikih devet razlike (33:24). Na koncu je završilo 39:31.

Halil Jaganjac je ponovo predvodio Nexe. Nakon što je Francuzima zabio devet, večeras je devet golova zabio i Šveđanima. Marin Jelinić je zabio sedam, Mario Tomić pet golova, dok je Moreno Car imao deset obrana, pri čemu osam u nastavku.

Kod Savehofa Rune Schroder je zabio 11, a Orjevik Westby sedam golova.

U drugom susretu iz ove skupine branitelj naslova Magdeburg je pobijedii PAUC sa 31:27 upisavši drugu pobjedu.

Michael Damgaard Nielsen i Kay Kirsten Evert Smits sa po osam golova predvodili su njemački sastav, dok je Orn Kristjansson sa šest golova bio najefikasniji kod gostiju.