ČETIRI GOLA, TRI PENALA

Cibalia probudila nadu; za ovo im je trebalo 173 dana...

21.04.2017 u 22:07

U drugoj utakmici 29. kola MAXtv Prve lige u Vinkovcima je Cibalia svladala Slaven Belupo 3:1

U Cibaliji nada, u deveto mjesto koje donosi razigravanje za ostanak u eltitnom društvu, i dalje živi. Vinkovčani su nakon 14 kola, točnije 173 dana i pobjede protiv Splita, opet osjetili slast osvajanja tri boda na travnjaku. Pao je Slaven kojeg su inače zadnji puta svladali još krajem veljače 2012.

• +4
Cibalia - Slaven Belupo, 29. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Sve je idealno krenulo za domaći sastav od prvih minuta. Branič gostiju Musa se oskliznuo, a to je iskoristio Glavica koji je u trećoj minuti izašao pred vratara s lijeva iskosa i pogodio suprotni kut za 1:0.

Cibalia-Slaven Belupo 1:0, Glavica 2'

I dalje smo gledali zanimljiv svoboj u kojem su obje momčadi imale svojih dobrih trenutaka, ali tek u posljednjih 20 minuta opet su se tresle mreže.

U 73. Aliti je dirao rukom, sudac Mlakar pokazao na bijelu točk, a siguran realizator bio je Vitaić.

Cibalia-Slaven Belupo 2:0, Vitaić 73' (11m)

Slaven se nije predavao i 12 minuta kasnije vratio je utakmicu u neizvjesnost, jer su 'farmaceuti' došli do izjednačenja preko Ivanovskog. Također iz kaznenog udarca...

Cibalia-Slaven Belupo 2:1, Ivanovski 85' (11m)

No moguća dramatična završnica ipak se nije dogodila, jer je u 86. bio novi penal koje je izborio Brekalo, a Vitaić još jednom pokazao mirnoću s 11 metara za konačnih 3:1.

Cibalia-Slaven Belupo 3:1, Vitaić 86' (11m)

Cibalia je i dalje posljednja na ljestvici, ali se sada devetom Splitu približila na četiri boda zaostatka.

Cibalia-Slaven Belupo 3:1, 29.kolo 2016./17. (sažetak)
Cibalia-Slaven Belupo 3:1, 29.kolo 2016./17. (izjave)

Osijek-Inter Zaprešić2:1
Cibalia-Slaven Belupo3:1