VELIKI TRIJUMF SPURSA

Guardiola konačno zaustavljen u Premiershipu!

02.10.2016 u 19:26

U derbiju 7. kola Premiershipa Tottenham je kod kuće pobijedio Manchester City rezultatom 2:0 i tako prekinuo veliku pobjedničku seriju Pepa Guardiole u Premiershipu...

City je otvorio sezonu s čistih šest pobjeda u Premiershipu, ali pobjedničkoj seriji ove nedjelje konačno je došao kraj, kao i savršenom otvaranju otočkog dijela karijere Pepa Guardiole.

U gostima kod Tottenhama City je većim dijelom susreta bio u defanzivi i zasluženo je doživio poraz. Prvi pogodak za domaće bio je autogol Kolarova u 9. minuti, da bi u 37. minuti Dele Alli udvostručio prednost Pochettinove momčadi, a promašeni penal Lamele u drugom dijelu nije ništa promijenio.

U isto vrijeme aktualni prvak Leicester City odigrao je bez golova protiv Southamptona, ali još više je razočarao Manchester United koji kod kuće nije uspio pobijediti slabašni Stoke City.

Na ljestvici Premiershipa istopila se prednost Manchester Cityja koji sada ima samo jedan bod više od Tottenhama i dva od Liverpoola.