GOLIJADE PO NJEMAČKOJ

Gol Kramarića u katastrofi Hoffenheima

05.03.2016 u 18:50

U 25. kolu njemačkog nogometnog prvenstva u subotu je Hoffenheim teško poražen od Stuttgarta sa 1-5, a jedini pogodak za goste postigao je hrvatski napadač Andrej Kramarić u 73. minuti.

U prošlom kolu Kramarić je asistirao za pobjednički gol Hoffenheima protiv Augsburga, a i protiv Stuttgarta je bio raspoložen, iako nije bio u početnoj postavi. U igru je ušao u 35. minuti, a osim pogotka, valja zabilježiti i dva pokušaja iz 63. i 67. minute, koja su zamalo promašila cilj.

Što se toče borbe za Ligu prvaka Schalke je preskočio Borussiju Moenchengladbach, te je zasjeo na četvrto mjesto svladavši u gostima Koeln sa 3-1 pogocima Huntelaara (2-pen), Maxa Meyera (23) i Franca Di Santa (76). Schalke je dobroj formi, upisao je dva remija i dve pobjede, a na ruku mu je išao i poraz Borussije Moenchengladbach od Wolfsburga 1-2.

Augsburg je vodio 3-0 zahvaljujući hat-tricku Koreanca Koo Ja-Cheola (5, 44, 57) , no u posljednjih pola sata Bayer Leverkusen se je uspio vratiti, a Hakan Calhanoglu je u trećoj minuti sudačke nadoknade iz penala pogodio za remi 3-3. Tin Jedvaj je za Leverkusen igrao do 74. minute, a rezervni vratar Dario Krešić po običaju je bio na klupi za pričuve.

Werder je u Bremenu upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak svladavši posljednjeplasirani Hannover sa 4-1, dok je Eintracht iz Frankfurta sve bliži zoni ispadanja nakon što je već sedam kola bez pobjede. U subotu je kod kuće jedva izvukao remi protiv Ingolstadta, bilo je 1-1.

Večeras u derbiju kola Borussia Dortmund dočekuje vodeći Bayern i u slučaju pobjede primaknut će se "Bavarcima" na samo dva boda zaostatka devet kola prije kraja prvenstva.