BITKA ZA SEVILLU

Gol i asist Rakitića u velikom derbiju

19.11.2012 u 00:21

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić upisao je gol i asistenciju u uvjerljivoj pobjedi Seville nad Betisom 5-1 u andaluzijskom derbiju u sklopu 12. kola Primere

Gotovo sav posao Sevilla je obavila već u prvom poluvremenu. Povela je već u 1. minuti pogotkom Josea Antonija Reyesa nakon udarca lijevom nogom.

Rakitić je u petoj minuti bio asistent iz slobodnog udarca. Glavom je pogodio Federico Fazio. Četiri od zadnjih pet golova u Primeri u tom trenutku Fazio je zabio na asistencije Rakitića. Uvijek je zabijao s glavom. Upravo tako, s glavom, Fazio je zabio i svoj drugi, odnosno Sevillin četvrti gol, u 43. minuti. Asistirao mu je Reyes, koji je prije toga, u 33. minuti, i sam postao dvostruki strijelac. Tom prilikom je poentirao desnom nogom.

Reyesu (29 godina) je to bila prva utakmica u Primeri u kojoj je bio dvostruki strijelac još od 2007. godine, kada je zabio dva pogotka za Real Madrid protiv Mallorce. Fazio je, pak, drugi puta u karijeri bio dvostruki strijelac u prvenstvu. I prvi puta mu je to pošlo rukom protiv 'zeleno-bijelih', ali u ogledu sa Racingom.

U nastavku je gostujući igrač Ruben Perez dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom. Gosti su svejedno s igračem manje uspjeli zabiti gol. U 66. minuti poentirao je Ruben Castro.

Ivan Rakitić stavio je točku na i gradskom derbija pogotkom lijevom nogom u kut suparničkog vratara s desetak metara u 90. minuti. Asistirao mu je Jesus Navas. Bio je to drugi Rakitićev gol ove sezone u prvenstvu.

Gradski rivali sada su susjedi i na ljestvici. Betis je šesti s 19 bodova, a Sevilla sedma s bodom manje.

Madridski Atletico pobjedom kod Granade 1-0 zadržao je zaostatak od ri boda za vodećom Barcelonom. Strijelac u 61. minuti u ogledu za brzi zaborav bio je Arda Turan. To mu je bio četvrti ligaški gol u 11. nastupu ove sezone. Prošle sezone je zabio 3 gola u 33 nastupa.

Getafe je do 74. minute gubio kao domaćin od Valladolida 1-0, a onda su Alexis Ruano i Angel Lafita zabili u razmaku od pet minuta za pobjedu domaćina. Celta i Mallorca odigrali su bez pobjednika, 1-1.