'-23' KAO UPOZORENJE

Francuzi pregazili hrvatske košarkaše

20.08.2011 u 18:35

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija u susretu je 4. kola pripremnog Predolimpijskog turnira u Londonu pretrpjela težak 60:83 (15:17, 16:18, 10:25, 19:23) od Francuske.

Naša je reprezentacija izgubila drugu utakmicu na turniru u Londonu, nakon poraza od Australije u četvrtak bolja je bila i Francuska, koja je još uvijek neporažena u Londonu, a izbornik Josip Vranković u subotnjoj utakmici nije koristio Krunoslava Simona i Marka Tomasa.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bili su Bojan Bogdanović sa 16 i Stanko Barać sa 13 koševa, dok su u ujednačenom sastavu Francuske najbolji bili Tony Parker sa 12 i Joakim Noah sa 11 ubačaja.

Tijekom prvoga poluvremena Hrvatska je uspijevala održavati rezultatski priključak s vrlo jakom Francuskom, te se na odmor otišlo s rezultatom 35:31 u korist Francuza.

No, uslijedio je vrlo slab nastavak, Francuzi su u prve četiri minute drugog poluvremena napravili seriju 13:0, pobjegli na 17 poena razlike i praktički riješili utakmicu.

Tijekom četvrte četvrtine prednost Francuza je gotovo stalno iznosila i više od 20 koševa, najveća je bila 25 pola minute prije kraja (83:58).

Hrvatska će u posljednjem, 5. kolu turnira u Londonu u nedjelju igrati protiv Kine s početkom u 16.30 sati. Bit će to posljednja utakmica naše reprezentacije prije nastupa na Eurobasketu u Litvi koji će se igrati od 31. kolovoza do 18. rujna.