ABA LIGA

[FOTO] Velika pobjeda košarkaša Splita protiv Budućnosti; 'Žuti' prekinuli pobjednički niz Crnogoraca

05.01.2023 u 19:57

U susretu 14. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je u dvorani na Gripama u neizvjesnoj završnici pobijedio Budućnost sa 87-85 ostvarivši petu pobjedu ove sezone

Uvodna utakmica 14. kola regionalne lige donijela je zanimljivu i neizvjesnu utakmicu koja je na kraju otišla na stranu splitskih 'Žutih' koji su zaustavili niz od četiri uzastopne pobjede Budućnosti.

Gosti su bolje ušli u susret, poveli su 11-5, pa 16-10. No, Split je u završnici četvrtine okrenuo rezultat u svoju korist (26-21). 'Žuti' su na početku druge dionice poveli sa 10 razlike (33-23), ali je Budućnost tada napravila seriju 11-0 i vratila vodstvo (34-33). Na odmor se otišlo sa četiri razlike za goste iz Podgorice.

U trećoj četvrtini je Budućnost pobjegla na +8 (47-39), Split je izjednačio (50-50), ali je na kraju dionice gostujući sastav imao pet koševa prednosti (70-65). Na otvaranju zadnje četvrtine Budućnost je povela sa sedam razlike (72-65), ali se Split još jednom vratio stigavši do prednosti 77-74.

U posljednju minutu 'Žuti' su ušli s plus tri (83-80), a 17 sekundi prije kraja imali su i 85-82, no Erick Green je zabio tricu za 85-85, 11 sekundi prije kraja. Split je krenuo u napad, a Lewis Sullivan je osam sekundi prije kraja zabio za pobjedu.

• +4
KK Split - KK Budućnost, ABA liga, 2022/23. Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Split su do pobjede predvodili Tyrell Nelson sa 24 koša i šest skokova, te Sullivan sa 19 koševa i osam skokova. Dominik Mavra je zabio 12 koševa uz čak 14 asistencija, dok je Shannon Shorter zabio 12 koševa uz osam skokova.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Cameron Reynolds sa 19 koševa, Aleksandar Lazić sa 15 koševa, te Trae Bell-Haynes sa 12 koševa i 11 asistencija.

Budućnost je na trećem mjestu s devet pobjeda i pet poraza, dok je Split na sedmoj poziciji s pet pobeda i devet poraza. U vodstvu je Partizan (24) ispred Crvene zvezde (23).