DIVNA SPLITSKA NOĆ

[FOTO] Split sve bliže doigravanju ABA lige, briljirali Amerikanci i sjajni Dominik Mavra

31.03.2023 u 21:11

Košarkaši Splita odigrali su svoju najefikasniju utakmicu u natjecanju ABA lige pobijedivši na Gripama čačanski Borac sa 113-99 (36-20, 26-28, 35-23, 16-28)

Momčad pod vodstvom Srđana Subotića već je u prvoj četvrtini postigla 36 koševa (36-20), a nakon nešto više od pet minuta igre prednost "žutih" već je bila 17 poena (24-7). Do kraja prvog poluvremena Split je postigao 62 koša (62-48), što je klupski rekord u ovom natjecanju za jedno poluvrijeme.

Splićani su do 28. minute svoju prednost povećali na uvjerljiva 34 koša (95-61), ali su se potom opustili i dopustili gostima da u zadnje dvije minute utakmice uđu sa samo 11 poena zaostatka (107-96). Čačani su do kraja dvoboja, ipak, ostali na dvoznamenkastom broju koševa (113-99).

• +11
ABA liga: Split - Borac, 31.3.2023. Izvor: Cropix / Autor: Paun Paunovic

Strijelce domaće momčadi predvodio je Shannon Shorter sa 25 poena. Lewis Sulliavan je sa 23 koša i 13 skokova bio najučinkovitiji igrač Splita, a nije mnogo zaostajao ni Dominik Mavra sa 17 poena i 12 asistencija. Tyrell Nelson je također ubacio 17 koševa.

Kod gostiju je najefikasniji bio Amerikanac Hunter Hale sa 30 poena.

Split je s učinkom 10-14 privremeno zasjeo na sedmo mjesto, ispred Zadra (10-13) koji gostuje kod skopskog MZT-a (4-19) koji je na začelju ljestvice. Borac (6-18) je privremeno na 12. poziciji.