francuska liga

[FOTO] Niko Kovač i njegovi 'kneževi' uvjerljivi protiv Bordeauxa; Monaco je stigao do treće pobjede u nizu

03.10.2021 u 20:13

Nogometaši Monaca na svom su terenu u 9. kolu francuskog prvenstva svladali Bordeaux 3:0

Monaco, momčad koju s klupe vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, nastavlja u pobjedničkom ritmu. 'Kneževi' su u 9. kolu francuskog prvenstva stigli do četvrte pobjede, a treće u nizu.

U Monte Carlu je stradao nekadašnji velikan Bordeaux. 'Žirondinci' su samo blijeda sjena nekad velike momčadi, a Monaco je u naletu.

• +5
AS Monaco - Bordeaux, francuska liga, 3.10.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Valery HACHE / AFP / Profimedia

Slavili su 'kneževi' uvjerljivo, čak 3:0. Goste je načeo Tchouameni u 35. minuti, a u nastavku utakmice pala su još dva gola. Prvo je Golovin u 52. minuti zabio za 2:0, a Bordeaux je dotukao Ben Yedder koji je u 64. minuti iz penala zabio za konačnih 3:0.

Ukupno gledano u svim natjecnajima, Monaco već šestu utakmicu ne zna za poraz. Posljednji put je izgubio još 11. rujna od Marseillea 2:1. Nakon toga su 'kneževi' Nike Kovača slavili protiv austrijskog Sturma, St. Etiennea, Clermonta i danas Bordeauxa te remizirali na utakmicama protiv Nice i Real Socieda.

Monaco je sada u francuskom prvenstvu na 14 osvojenih bodova i penje se prema vrhu ljestvice.