aba liga

[VIDEO/FOTO] Nestvarna pobjeda Cibone; 'vukovi' su razbili Krku i na kraju slavili s čak 38 koševa razlike

08.11.2021 u 20:25

Košarkaši Cibone uvjerljivo su u Zagrebu u 7. kolu regionalne košarkaške ABA lige pobijedili Krku 90:52 (28:14, 24:14, 18:13, 20:11)

Cibona je do četvrte pobjede u regionalnoj ABA ligi došla lakše od očekivanoga, nakon prve četvrtine je bilo 28:14, a na poluvremenu velikih 52:28.

Razlika je na kraju iznosila ogromnih 38 koševa, pa je to najuvjerljivija pobjeda Zagrepčana u sezoni. Cibona je tako na najbolji mogući način prekinula seriju od tri poraza u ABA ligi.

KK Cibona - KK Krka, utakmica 7. kola ABA lige, 8.11.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: ABA liga YouTube

Od 12 igrača Cibone samo se Majcunić nije upisao u strijelce, a najviše su zabili Prkačin (14 koševa, četiri skoka), Nakić (11 koševa) i Reuvers (11 koševa). Kod Slovenaca je Gibbs (15 koševa) bio jedini dvoznamenkast.

• +25
KK Cibona - KK Krka, utakmica 7. kola ABA lige, 8.11.2021. Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

'Ova utakmica bila je važna za nas iz više razloga. Jedan je bio taj da prekinemo negativni niz, a drugi da vidimo da možemo i ovako igrati sa puno energije i koncentracije. Na neki način da se vratimo na prethodna naša izdanja kada smo igrali dobro. Danas se vidjelo koliko Lovro Gnjidić znači za ovu momčad, ali svaki igrač nam znači, nemamo mi taj luksuz da kada nam netko izostane ne osjetimo to. Čestitke mojim dečkima i nadam se da ćemo tako i nastaviti', rekao je trener Cibone Vladimir Jovanović nakon utakmice.

Cibona je na omjeru 4-3, Krka je na 3-4, a u vodstvu je neporaženi Partizan sa svih sedam pobjeda.