SERIE A

[FOTO] Napoli i Inter remizirali, Brozović i Perišić odigrali cijeli derbi; Milan u nedjelju ima priliku preuzeti vrh talijanskog prvenstva

U velikom derbiju 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli i Inter su remizirali 1:1

Napoli je stigao do prednosti u samom otvaranju utakmice nakon što je De Vrij nespretno startao na Osimhena u svom kaznenom prostoru, a sudac Doveri nakon intervencije VAR-a pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Insigne (7-11m).

Inter je poravnao odmah nakon što se krenulo s centra u nastavak utakmice kada se Džeko (47) najbolje snašao pred domaćim golom i snažnim udarcem izbliza od grede svladao Ospinu.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su čitavu utakmicu za Inter koji je nakon ovog rezultata zadržao vodstvo na ljestvici sa 54 boda, jednim više uz utakmicu manje od drugog Napolija, a dva više od trećeg Milana koji će u nedjelju ugostiti Sampdoriju.

• +3
Napoli - Inter, Serie A, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Alessandro Garofalo / LaPresse / Profimedia

Ranije u subotu je Lazio na svom terenu uvjerljivo svladao Bolognu sa 3:0. Junak pobjede bio je Mattia Zaccagni koji je u prvom poluvremenu izborio kazneni udarac iz kojega je Immobile (13-11m) doveo rimski sastav u prednost, da bi u nastavu upravo Zaccagni (53, 63) s dva pogotka postavio konačni rezultat, prvo na asistenciju Luisa Alberta, a onda i Lazzarija. Hrvatski veznjak Toma Bašić igrao je za Lazio od 83. minute.

Šesti Lazio sada ima 42 boda, jedan manje od pete Atalante, a tri više od sedme Rome, dok je Bologna 13. sa 28 bodova.